Kinder +sport dziewcząt

utworzone przez | mar 31, 2015 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Sobota 28 marca była pełna emocji siatkarskich dla naszych dziewcząt. W tym dniu w ZSM nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu odbywały się eliminacje miejskie Kinder + sport” dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Pierwsze cztery zespoły w każdej kategorii awansowały do dalszego etapu czyli półfinału wojewódzkiego. Wszystkie dziewczęta grały dobrze, ale nie wszystkim zespołom udało się wywalczyć awansu. Tak już bywa, że jedni wygrywają, a drudzy muszą pogodzić się z przegraną, mimo dobrej gry.

Nasza szkołę reprezentowały:

cztery dwójki – uczennice klas czwartych

1. Agata Bratus i Aleksandra Suska

2. Wiktoria Zbień, Aleksandra Brodnicka i Katarzyna Mitek

3. Oliwia Bidzińska, Wiktoria Hasny i Agnieszka Proksza

4. Martyna Mierzwińska i Amelia Hordyjewicz

Dziewczęta spisały się bardzo dobrze, zwłaszcza 1 i 2 dwójka zajmując odpowiednio 3 i 4 miejsce tym samym awansując do półfinału. Trochę szczęścia zabrakło trzeciej dwójce, która zajęła 5 miejsce.

W kategorii trójek( uczennice klas piątych) były dwie drużyny:

1. Julia Brzozowska, Paulina Jasiulek i Alicja Sielska

2. Laura Dychtoń, Magdalena Proksza i Agata Wiechowska.

Awans wywalczyła druga trójka.

W kategorii czwórek( klasa szósta) szkołę reprezentowała jedna drużyna, która również wywalczyła awans do drugiego etapu rozgrywek.

1. Dominka Supel, Nicola Kośmider, Paulina Garczyńska, Magdalena Sotel, Julia Mołdawa i Agata Fitko.

Półfinał we wszystkich kategoriach odbędzie się 9 maja w Strzelcach Opolskich.

Gratuluję naszym zawodniczkom i życzę dalszych sukcesów!

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/14-15/kinder/kinder1.

marzec 2015