sty 25, 20110 komentarzy

LEKTURY SZKOLNE ONLINEpobierz plik

Biblioteka szkolna – służy realizacji programu nauczania i wychowania uczniów oraz kształceniu zawodowemu nauczycieli.

Oprócz udostępniania zbiorów uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, biblioteka zajmuje się dystrybucją tanich książek, organizuje kiermasze okolicznościowe, konkursy biblioteczne i imprezy artystyczno- literackie.

Biblioteka powstała w roku otwarcia szkoły (1963). Mieści się w głównej części szkoły, obok sekretariatu.

Pomieszczenie składa się z trzech części: czytelni ze stanowiskami komputerowymi, wypożyczalni oraz zaplecza do prac techniczno – konserwacyjnych.

Bilioteka jest czynna:

plan

Obecnie pracuje tu pani Urszula Bochenek.

Regulamin korzystania z czytelni komputerowej

Stan księgozbioru:

Aktualny stan księgozbioru wynosi 13 300 woluminów.

Na wyposażeniu biblioteki są również:  różnorodne czasopisma, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, kasety wideo.

WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWAMI:

Od kilku lat biblioteka współpracuje z  tym wydawnictwem. Za sprzedaż książek  otrzymuje wybrane przez siebie ciekawe pozycje popularnonaukowe. Najbliższy kiermasz planowany jest w połowie lutego 2016 roku.2. Współpraca z Wydawnictwem Drugi Tom. Od kilku lat biblioteka współpracuje z HiKTK w Tuliszkowie. Kilka razy w ciągu roku szkolnego otrzymujemy paczkę z nowymi książkami do sprzedaży po atrakcyjnej cenie. Wśród nich są baśnie, książki przygodowe, lektury, słowniki, ciekawe albumy, kolorowanki itd. Za zarobione w ten sposób pieniądze biblioteka otrzymuje wybrane przez siebie książki. Ostatni kiermasz odbył się  w dniach 1 –3 grudnia 2015 r. Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowe książki.w Tuliszkowie.1. Współpraca z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki

Aktualności biblioteczne
– Od lat przy bibliotece działa Koło biblioteczno- medialne. Są to uczniowie klas 4-6 chętni do pracy w bibliotece szkolnej. Pomagają w wypożyczaniu książek, organizacji imprez czytelniczych i kiermaszy książek. Chętnie biorą udział w różnych przedstawieniach dla uczniów naszej szkoły i środowiska lokalnego ( przedszkola i szkoły podstawowe).
– W bibliotece organizowane są zajęcia tematyczne dotyczące różnych dziedzin życia np sportu (zdjęcia)
– W bibliotece znajduje się czytelnia komputerowa,  z  której  korzystają uczniowie wyszukujący sobie informacje potrzebne do lekcji i zadań domowych lub korzystają  gier edukacyjnych (zdjęcie).
– W dniach 25- 27 listopad 2015 roku obchodziliśmy w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. W zajęciach uczestniczyli uczniowie  z klas 1-2.
– W dniach 1-3 grudnia 2015 roku odbył się kiermasz taniej książki. Za sprzedaż książek biblioteka otrzymała wybrane przez siebie pozycje książkowe.
– W dniu 11 stycznia 2016 roku odbędzie się konkurs czytelniczy na podstawie książki Astrid Lindgren „ŚWIĘTA W BULLERBYN I U NAS!”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 2-4.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/biblioteka/15-16.