Tydzień gimnastyki korekcyjnej 8-12 XII 2014

utworzone przez | lut 3, 2015 | Sport w szkole | 0 komentarzy

W poniedziałek w Dniu Ćwiczeń Korekcyjnych i Śródlekcyjnych pani Małgorzata Semak przeprowadziła Olimpijskiego Zbijaka dla klas 2a i 2b, a pani Lidia Czemiel w klasie 2c. Pani Barbara Bomba przeprowadziła ciekawą lekcję w klasie 2a dotyczącą ćwiczeń korekcyjnych na miękkim podłożu oraz Korekcyjną Ścieżkę Zdrowia dla klasy 1c. Zachęcałyśmy do ćwiczeń śródlekcyjnych pokazując uczniom w niektórych klasach.

We wtorek w Dniu Prostego Kręgosłupa nauczyciele wychowania fizycznego starali się włączać ćwiczenia korekcyjne do wszystkich lekcji wf-u, a nauczyciele gimnastyki korekcyjnej prowadzili zajęcia w formie korekcyjnego toru przeszkód z zastosowaniem sprzętu sensomotorycznego, a także gier i zabaw korekcyjnych.

W środę w Dniu Lekkiego Tornistra omawialiśmy na lekcjach w-f i gimnastyki korekcyjnej sposoby właściwego pakowania tornistrów, informacje zawieszone zostały też na korekcyjnej gazetce szkolnej. Ważyliśmy również uczniów i ich tornistry.

W czwartek w Dniu Prawidłowej Postawy Ciała zachęcaliśmy nauczycieli do zwracania uwagi na prawidłową postawę ciała na wszystkich lekcjach, pani Barbara Bomba i Lidia Czemiel prowadziły lekcje w formie korekcyjnego toru przeszkód na gimnastyce korekcyjnej i wchodząc na wolnych lekcjach na wf  w klasie młodszej.

W piątek w Dniu Przeciw Otyłości prowadziłyśmy lekcje w formie gier i zabaw oraz stosując ćwiczenia przeciw otyłości na lekcji wf-u oraz wolnych lekcjach.

Rozdane zostały też na jednej z przerw pocięte w słupki marchewki, jako promocja zdrowej żywności w walce z otyłości.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/14-15/gimnastykakorekcyjna.

luty 2015