Zimowisko – tydzień drugi

utworzone przez | lut 2, 2015 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

Wprawdzie ferie zimowe już za nami, jednak podczas drugiego ich tygodnia w naszej szkole wiele się działo – dzieci uczestniczące wXX zimowisku nie mogły narzekać na brak atrakcji.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy bibliotekę pedagogiczną, w której poznaliśmy legendę kozielską. Mogliśmy również na starych fotografiach zobaczyć Koźle z dawnych lat – prawie wszyscy potrafili rozpoznać prezentowane miejsca, mimo iż obecnie wyglądają one nieco inaczej. Dowiedzieliśmy się także, jak wypożyczać książki korzystając z komputerowego katalogu. Mieliśmy okazję obejrzeć zbiory biblioteczne i prześledzić drogę książki od zamówienia do wypożyczenia. Relację z naszej wizyty możecie zobaczyć również na stronie biblioteki: http://www.pedagogiczna.pl/index.php/filie/kedzierzyn-kozle/1237-z-wizyta-w-bibliotece-pedagogicznej-podczas-ferii

We wtorek sprawdzaliśmy swoje umiejętności jazdy na łyżwach na lodowisku na kozielskim Orliku. Pochwała należy się każdemu uczestnikowi zimowiska, ponieważ nie było osoby, która nie założyłaby łyżew i chociaż nie spróbowała wejść na lodowisko. Wiele osób po raz pierwszy miało w tym dniu łyżwy na nogach i dla nich pomocny okazał się pingwinek, z którym łatwiej było im poruszać się po lodzie.

Kolejny dzień to wyprawa do kina na film „Pingwiny z Madagaskaru”. Wszystkim bardzo podobał się film i chętnie uczestniczyli w konkursie plastycznym z nim związanym.

W czwartek odwiedziliśmy placówkę, w której odbywają się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zobaczyliśmy, czego uczą się ich uczestnicy i jakimi talentami mogą się pochwalić. Po powrocie do szkoły część grupy rozegrała mecz piłki nożnej na sali gimnastycznej, pozostali uczestniczyli w zajęciach w pracowni komputerowej.

Ostatni dzień zimowiska spędziliśmy na wyciecze do placówki Poczty Polskiej – odwiedziliśmy urząd przy ul. Doktora Judyma 2 w Kędzierzynie. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda droga przesyłki od momentu nadania do dostarczenia jej do adresata, poznaliśmy również tajniki pracy listonosza. Usłyszeliśmy także o Urzędzie Niedoręczalnych Przesyłek Pocztowych w Koluszkach, gdzie trafiają wszystkie nieodebrane przesyłki.

Drugi tydzień zimowiska był pełen atrakcji, za które ogromnie dziękujemy paniom Izabeli Kędzierskiej i Katarzynie Stępniowskiej-Frąc.

Adriana Piliszko

luty 2015