Zimowisko – tydzień pierwszy

utworzone przez | sty 28, 2015 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

Za nami już pierwszy tydzień ferii zimowych, który część dzieci spędziło w naszej szkole na półkolonii zimowej. Jednak nikt z uczestników zimowiska nie narzekał, że w wolne dni musi przychodzić do szkoły, atrakcji bowiem nie brakowało. Pierwszy dzień poświęciliśmy na wzajemne poznanie się, omówienie całotygodniowego programu oraz wesołe gry i zabawy.

We wtorek odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Agnieszka Nowak, która zajmuje się hodowlą psów. W czasie wizyty zaprezentowała nam dwa pieski rasy English Toy Terrier. Opowiedziała, jak należy zachowywać się w czasie kontaktu z psami, jak dbać o zwierzęta oraz jakie sukcesy na międzynarodowych wystawach odniosły psy z jej hodowli.

Kolejny dzień upłynął nam pod znakiem spotkania z pewnym niesamowitym misiem – uczestniczyliśmy w seansie filmowym w kinie Twierdza. Oczywiście filmem, który obejrzeliśmy był „Paddington”.

Czwartek był dniem szalonych zabaw – w tym dniu odbył się karnawałowy bal przebierańców. Wszystkie dzieci przygotowały na tę okazję niesamowite stroje, które zostały docenione przez kadrę półkolonii. Nagrody za najciekawsze przebrania otrzymali: Maja Filusz – sowa (strój uszyty własnoręcznie przez mamę Mai) oraz Miłosz Olechwir – Pan Kleks. Dziękujemy mamie Kuby Sadzy za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla wszystkich dzieci oraz naszemu wodzirejowi, który wspaniale poprowadził cała zabawę.

Pierwszy tydzień ferii zakończył się wycieczką do Palmiarni w Gliwicach. Wszyscy mogli podziwiać roślinność tropikalną, sukulenty oraz przepiękne akwaria.

Dziękujemy paniom Dorocie Michałowskiej i Monice Polak za przygotowanie wszystkich atrakcji.

Adriana Piliszko

styczeń 2015