PROTOKÓŁ z zebrania Rady Rodziców w dniu 30.09.2014 roku

utworzone przez | paź 15, 2014 | Rada Rodziców | 0 komentarzy

W zebraniu uczestniczyło 9  rodziców oraz Pani  Dyrektor  Joanna Hencel (lista obecności w załączeniu).

1. Przywitanie uczestników zebrania.
  2. Sprawy przekazane przez Panią Dyrektor:
  • Wniosek złożony do Urzędu Miasta o dofinansowanie w celu zatrudnienia asystentów do klas I został odrzucony. Zostanie złożony ponownie.
  • Plan zajęć dydaktycznych został opracowany w taki sposób, by w jednym czasie w świetlicy nie przebywało dużo dzieci. Oprócz tego na potrzeby świetlicy zostanie zaadoptowana mała salka znajdująca się obok świetlicy.
  • Dziennik elektroniczny powinien działać w pełnym zakresie w listopadzie. We wszystkich klasach jest już dostęp do Internetu i znajdują się komputery. Nauczyciele zapoznają się z obsługą  dziennika elektronicznego.
  • W wyniku przeprowadzanej w naszej szkole analizy wypadków stwierdzono średnią ilość takich zajść.
  • Pani Dyrektor poprosiła o opinię na temat zwiększenia budżetu na poniższe zadania, remonty i inwestycje zaplanowane na rok 2015:
    • Obóz sportowy klasy 5a
    • Transport uczniów klas sportowych (4a 24 uczniów i 5a 22 uczniów) na zawody piłki nożnej i siatkowej
    • Obozy
    • Turniej Mikołajkowy Kraków
    • Turniej Głuchołazy
    • Turniej Wrocław
    • Turniej Kinder+Sport
    • Bilety MZK
    • Zakwaterowanie i wyżywienie na turniejach i obozach
    • Turniej Mikołajkowy Kraków
    • Turniej Głuchołazy
    • Turniej Wrocław
    • Zakup brakujących szafek na książki dla uczniów klas 4-6
    • Zakup mebli do Sali lekcyjnej (budynek przy Archimedesa 25) – są stare zniszczone i zbierane z kilku innych kompletów
    • Zakup kosiarki
    • Zakup stołu do tenisa na zewnątrz
    • Malowanie elewacji zewnętrznej
    • Malowanie sal gimnastycznych i Sali nr 40
    • Likwidacja progu na holu głównym
    • Malowanie kuchni (budynek przy Archimedesa 25)
    • Wymiana podłóg (budynek przy Archimedesa 25)

Rada Rodziców pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na rok 2015.

• Pani Dyrektor poinformowała, iż sprawdzian klas szóstych w ubiegłym roku szkolnym wypadł porównywalnie do roku wcześniejszego.
  • Tegoroczne ubezpieczenie dla dzieci wzbudziło różne reakcje wśród rodziców. Trzeba przypomnieć, iż od tego roku szkolnego dzieci nie muszą być ubezpieczane w szkole. Jedyny wyjątek stanowią wyjazdy zagraniczne. W związku z tym zdecydowano, iż jeszcze  w tym roku szkolnym zostanie zorganizowane ogólne zebranie rodziców z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych w celu wybrania firmy ubezpieczeniowej na przyszły rok szkolny. Bądź całkowitej rezygnacji  z ubezpieczenia grupowego dla dzieci w naszej szkole.
  • W tym roku szkolnym na 590 uczniów,  ubezpieczeniem w szkole objętych zostało 541 dzieci.
  • Pani Dyrektor przekazała na ręce Rady Rodziców podziękowania dla rodziców i dzieci Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu w imieniu Fundacji Dzieciom ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ,, oraz Mamy podopiecznego za udział w akcji ,,NAKRĘĆ SIĘ UŚMIECHEM”-zbiórka nakrętek dla Bartosza Sarana.
  1. Sprawy omówione z Panią  Dyrektor:
  • Nie wszystkim smakują zupy przygotowywane przez szkolną kuchnię. Pani Dyrektor wyjaśniła, iż panie kucharki dodają niewiele soli gdyż  jest niezdrowa, ale za to więcej pieprzu, bo jest zdrowszy. Jak również przypomniała, że szkolna kuchnia wydaje posiłki uczniom szkoły do godz. 14.30.
  • 100% frekwencja na wycieczkach wynika z podstaw programowych i ilości godzin dydaktycznych. Wyjazdy mogą być organizowane tylko w celach dydaktycznych, a co za tym idzie również frekwencja powinna być 100%.
  1. Pozostałe sprawy:
  • Do Rady Rodziców wpłynęło pismo z prośbą o dofinansowanie badań lekarskich dla klasy sportowej 5a.

W wyniku głosowania obecnych na zebraniu członków Rady Rodziców prośba ta została odrzucona.

• Rada Rodziców wyszła z propozycją do Pani Dyrektor aby wynajmować salę gimnastyczną, co pozwoliłoby na dofinansowanie klas sportowych i nie tylko. Jednak Pani Dyrektor poinformowała, iż pieniądze z tego celu musiałyby być wpłacane na konto gminy.
  • Rada Rodziców nie zgodziła się na utworzenie subkonta bankowego dla świetlicy.
  • Rada Rodziców zadecydowała o podjęciu ponownych działań prowadzących do powstania w naszej szkole Rady Szkoły.
  • Odczytano dotychczasowy Regulamin Rady Rodziców i podjęto decyzję o jego zmianie.
  • Zdecydowano, iż w tym roku szkolnym jak w latach poprzednich zostanie zorganizowany Bal Karnawałowy.

Datę organizacji balu ustalono na 7 lutego 2015 roku.

1. Ustalono termin kolejnego zebrania na dzień 15.10.2014 roku na godz. 17.00

Protokołowała: