V MIEJSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK”

utworzone przez | lis 28, 2017 | Konkursy | 0 komentarzy

W piątek 24.11.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Mistrz Słówek”, którego organizatorkami były panie: Karina Koszela, Marta Podgórska, Joanna Wiktorek i Małgorzata Kluczniok. Głównymi celami konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu oraz uczenie zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział siedem szkół podstawowych z naszego miasta. Były to: PSP nr 12, PSP nr 15 (ZSM nr 2), PSP nr 19 (ZSM nr 1), PSP  nr 16 (ZSM nr 4), PSP nr 11, PSP nr 5 i PZPS z nauczaniem w języku niemieckim.

Uczniowie z klas szóstych w zespołach czteroosobowych rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach.  Zadania miały charakter interaktywny. Konkurs miał formę zabawową, co przyczyniło się do jego atrakcyjności. Zawodnicy odgadywali znaczenie angielskich słówek z losowanych etykiet oraz podawali ich nazwę, odgadywali angielskie definicje w aplikacji quizziz, zapisywali wyrazy literowane angielskim alfabetem, typowali synonimy i antonimy podanych przymiotników w aplikacji plickers, odszukiwali czasowniki nieregularne, rozpoznawali słowa w grze bingo, układali dialogi z rozsypanki zdaniowej oraz rywalizowali w teście „20 sekund na każde pytanie”. Suma zdobytych punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła wyłonić zwycięski zespół. I tak tytuł „Mistrza Słówek Języka Angielskiego” po dwu godzinnych zmaganiach otrzymali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 , którzy zdobyli 74 punkty. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Marcel Wiśniewski, Marek Tomas, Maksymilian Jaworski, Pascal Łosiewicz. A oto jak się przedstawiała punktacja pozostałych szkół: PSP nr 16 – 62 pkt., PZPS z nauczaniem w języku angielskim i PSP nr 12 po 59 pkt., PSP nr 11 – 58 pkt., PSP nr 5 – 47 pkt., PSP nr 15 – 45 pkt.

Zwycięzcy otrzymali po dyplomie, nagrody książkowe i statuetkę. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali po dyplomie i czekoladzie oraz dyplom dla szkoły za udział w konkursie. Konkursowi towarzyszył słodki poczęstunek. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Panowała „zdrowa rywalizacja”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego bogactwa leksykalnego, a przy okazji dobrze się bawili. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom znajomości słownictwa angielskiego. Konkurs otworzyła i zamknęła wręczeniem nagród Pani Dyrektor Joanna Hencel.

Karina Koszela

Joanna Wiktorek