Projekt szkoleniowy Euroweek

utworzone przez | kwi 28, 2017 | Wycieczki | 0 komentarzy

W dniach 22 – 26.04.2017 uczniowie klasy 6c wraz z paniami Kariną Koszelą i Małgorzatą Kopiec wzięli udział w projekcie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów. Celem projektu było  doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwijał inteligencję, uczył wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwijał kreatywność.  Euroweek był prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.  Uczestnicy projektu spotkali się z wolontariuszami z Filipin, Indii, Meksyku, Kenii, Etiopii, Azerbejdżanu, Turcji, Włoch, Ukrainy, Białorusi.

Cechowało ich poczucie humoru, otwartość na innych i wiele energii w działaniu. Zajęcia były prowadzone głównie w języku angielskim i w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwierał przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Uczniowie wzięli udział w trzech prezentacjach takich krajów jak Etiopia, Azerbejdżan i Indie. Ponadto byli angażowani w wiele zabaw budujących grupę, pracowali w mieszanych grupach przygotowując film horror, pokaz talenu do Mam Talent oraz specjalne zadanie do Mission Impossible, śpiewali i tańczyli, rozmawiali z wolontariuszami, pisali historyjki w języku angielskim. Oprócz tego uczestniczyli w spacerze górskim do zapory wodnej i do Wodospadu Wilczki. Zwiedzili również Bystrzycę Kłodzką i Polanicę Zdrój podczas zorganizowanej przez wolontariuszy wycieczki. W miarę upływu czasu, nieśmiałość była coraz bardziej przełamywana i zostały nawiązane nowe znajomości z uczestnikami z innych szkół Polski.

Uczniowie zostali zakwaterowani w Ośrodku Wczasowym „Słoneczna” znajdującym się w malowniczo położonej  miejscowości górskiej Międzygórze. Pokoje były wysokiego standardu. Natomiast posiłki były urozmaicone i bardzo smaczne. Śniadania i kolacje miały formę szwedzkiego stołu.

Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia  „EuroWeek – Szkoła Liderów”.  Natomiast szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę przy organizacji obozu szkoleniowego.

Obóz okazał się wartą przeżycia przygodą. Ubogacił o nową wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim stał się okazją do nawiązania znajomości z ciekawymi ludźmi z całego świata i z pewnością uczestnicy świetnie się bawili w trakcie całego projektu.  W przyszłym roku z pewnością warto pojechać ponownie.

Karina Koszela

kwiecień 2017