Wojewódzki turniej eliminacyjny minisiatkówki dziewcząt Kinder+sport 2017

utworzone przez | kwi 25, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

22 kwietnia w hali sportowej w Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Opolskich odbył się Wojewódzki turniej eliminacyjny minisiatkówki dziewcząt Kinder+sport 2017, w którym udział wzięły dwie nasze czwórki dziewcząt w składzie:

I zespół- Agata Bratus, Wiktoria Hasny, Alicja Rak, Wiktoria Zbień

II zespół – Oliwia Bidzińska, Marta Harz, Aleksandra Brodnicka, Katarzyna Mitek oraz Karolina Gawlas – Stasiak

Do rywalizacji o awans do finału wojewódzkiego przystąpiło 15 zespołów. Poza naszymi dziewczętami w rywalizacji udział brały drużyny z: PSP nr 19 i PSP 11 K-Koźle, Krapkowic, Głogówka, Głubczyc oraz zespoły z Opola. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych zespołów, dziewczęta zostały podzielone na 3 grupy, z których dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinałów.

Grupa A                                  Grupa B                                  Grupa C

Krapkowice II                          Krapkowice I                           Opole III

Opole I                                    Opole II                                   PSP 19 I

PSP 12 II                                  PSP 12 I                                   Głogówek

Głubczyce II                            Głubczyce I                             Opole IV

PSP 11 I                                   PSP 11 II

W pierwszej fazie rozgrywek obydwa nasze zespoły wygrały po dwa mecze i odnotowały dwie porażki.

I zespół wygrał również 2 : 0 z Głubczycami i PSP 11, natomiast uległ 1 : 2 Krapkowicom i 0 : 2 zespołowi z Opola. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, po bardzo dobrej grze w tie-breku uległyśmy zawodniczkom z Krapkowic. Dziewczęta grają dobrze, ale nie wierzą w swoje możliwości i za szybko poddają się. Potrafią wyjść zwycięsko z trudnej piłki, ale tracą punkty z łatwych piłek. W drużynie zabrakło Oli Suska, która rozchorowała się. Zespół ten nie awansował do dalszej fazy rozgrywek.

II zespół wygrał 2: O z Krapkowicami i Głubczycami, a przegrał 1 : 2 z PSP 11 i 0 : 2 z Opolem. Przegrana 1 : 2 z PSP 11 umożliwiła naszej drużynie awans do półfinałów. Przy równej ilości punktów z zespołem z PSP 11 mieliśmy lepszy stosunek setów, tym samym my zajęliśmy 2 miejsce w grupie, a Jedenastka 3 miejsce .

W półfinale drużyny podzielono na dwie grupy. Nasz zespół spotkał się z II i III zespołem z Opola. Po siedmiu godzinach trwania turnieju nasze zawodniczki uległy w obydwu meczach 0 : 2 i nie awansowały do finału. Należy dodać, że w tym zespole grała Marta i Karolina, które nie są w klasie sportowej.  Dla Marty był to udany turniej.

Wszystkie dziewczęta grały dobrze, jednak nie zawsze wykorzystywały swoje umiejętności, ale pokazały ze mogą grać z najlepszymi. Po raz kolejny pokazały że są w stanie pokonać zawodniczki z kędzierzyńskiej jedenastki, które przez kilka lat były najlepsze w województwie.

Gratuluję zawodniczkom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/16-17/kinder_siatka_woj.

kwiecień 2017