KONKURS „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH” ROZSTRZYGNIĘTY

utworzone przez | kwi 6, 2017 | Konkursy | 0 komentarzy

W dniu 04.04.2017 r. we wtorek odbył się organizowany corocznie przez naszą szkołę  Miejski Konkurs z Wiedzy Ogólnej „Najlepszy z Najlepszych”. Był to już siódmy raz,  jak najlepsi uczniowie z miasta walczyli o ten zaszczytny tytuł. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu konkursu, który odbył się w godzinach popołudniowych w przeddzień finału. Należeli do nich: Julia Obrzut z klasy 4a, Julia Jankowska z klasy 5b i Weronika Drożyner z klasy 6b. Natomiast do Miejskiego konkursu oprócz naszej szkoły przystąpiły następujące szkoły podstawowe: PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 6, PSP nr 9, PSP nr 10 i Publiczny Zespół Przedszkolno – Szkolny z nauczaniem języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.

Konkurs miał formę teleturnieju. Uczestnicy poszczególnych poziomów edukacyjnych rywalizowali ze sobą w trzech turach losując pytania spośród 200 możliwych i udzielając na nie ustnej odpowiedzi. Dotyczyły one wiadomości z zakresu wiedzy matematycznej, polonistycznej, historycznej, przyrodniczej, technicznej i muzycznej. Uczniowie mieli więc możliwość zweryfikowania i sprawdzenia swojej wiedzy przy okazji zabawy. Pomimo panującej podczas konkursu przyjaznej atmosfery  dało się jednak wyczuć odrobinę zdenerwowania w postawach uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą i ambicją. Szczególnie zacięta i wyrównana była rywalizacja pomiędzy uczniami klas szóstych.

I tak oto po zaciętych   zmaganiach umysłowych tytuł NAJLEPSZEGO  Z  NAJLEPSZYCH:

• KLAS  IV-tych uzyskał Sebastian Czeczor  z PZPS z nauczaniem j. niem.
  • KLAS V-tych uzyskała Kinga Osowska z PSP nr 5
  • KLAS VI-tych uzyskał Adam Jaglarz z PSP nr 6

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali po statuetce z tytułem, nagrodę książkową, po długopisie i czekoladzie. Jednak na wyróżnienie zasłużyli wszyscy uczestnicy konkursu, dlatego również otrzymali po dyplomie za uczestnictwo w konkursie, po długopisie i po czekoladzie. Wszyscy też wzięli udział w sutym poczęstunku, który wraz z nagrodami był sponsorowany przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorami całego przedsięwzięcia były panie: Swietłana Dbaj, Karina Koszela i Agnieszka Opiat-Tarka.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom GRATULUJEMY! I oczywiście zapraszamy za rok!!!

Karina Koszela

kwiecień 2017