Nasi chłopcy Mistrzami Powiatu w turnieju gier i zabawach

utworzone przez | sty 31, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

25 stycznia w ZSM nr 3 w Blachowni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w turnieju gier i zabaw Mały Olimpijczyk z udziałem naszych uczniów w kategorii chłopców. Poza naszą szkołą o tytuł Mistrza Powiatu i awans do półfinału wojewódzkiego rywalizowali uczniowie: PSP 10, PSP Landzmierz oraz PSP Naczęsławice. Zawodnicy zmagali się podobnie jak w mistrzostwach gminy  w ośmiu konkurencjach, wykonywanych w formie wyścigu rzędów. O kolejności decydowała suma rezultatów uzyskanych we wszystkich konkurencjach

1. Slalom- prowadzenie piłeczki tenisowej kijem hokejowym.
  2. Wyścig z kozłowaniem piłki.
  3. Skoki z piłka siatkową między kolanami.
  4. Przenoszenie piłki lekarskiej (1kg).
  5. Wyścig skokami zajęczymi.
  6. Wyścig z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód.
  7. Wyścig z przeskokiem przez płotek.
  8. Skoki obunóż z miejsca dodawane.

Nasi chłopcy swoje zadania wykonywali nie tylko bardzo dobrze, ale również bardzo szybko. Każdy z nich dał z siebie wszystko, aby drużyna uzyskała jak najlepszy wynik.  Były drobne wypadki, gdy wydawało się że prowadzimy w konkurencji, zawodnik przewrócił się, tracąc prowadzenie, ale postawa pozostałych startujących i chęć zwycięstwa powodowała, że wyprowadzaliśmy zespół na 1 miejsce.  W pierwszych  dwóch wyścigach zajęliśmy drugie miejsca, ale to nie załamało młodych zawodników, lecz spowodowało, że kolejne wyzwania podjęli jeszcze z większym zapałem. Opłaciło się. Kolejny wyścig był już wygrany, chłopcy rozradowani nawzajem się pilnowali i dopingowali. Do końca tylko jeszcze raz ulegli przeciwnikom z PSP 10 w piątym wyścigu. Reszta już należała do naszych. Z każdym wyścigiem byli coraz lepsi i szybsi. Na osiem zadań wygrali pięciokrotnie i 3 razy byli na 2 miejscu. Dzisiaj byli nie do pokonania mimo, że co niektórzy byli jeszcze chorzy lub zaraz po chorobie.  Z tego tez powodu w dzisiejszych zawodach nie mogli wystartować Przemek i Olek. Wygrali zasłużenie, gratuluję i życzę powodzenia w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 31 stycznia w Krapkowicach.

Drużyna wystąpiła w składzie: Jan Fiałkowski, Alex Malorny, Maciej Moskal, Mateusz Rokosz, Szymon Chmielewski, Mateusz Świstek, Ksawier Gawroński- wszyscy 4d, Jakub Huzar, Jan Jazłowiecki, Maciej Kruz- 4b, Paweł Klemenz – 4a

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/16-17/maly_olimp_powiat.

styczeń 2017