KĘDZIERZYŃSCY MISTRZOWIE SŁÓWEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO WYŁONIENI

utworzone przez | gru 3, 2016 | Konkursy | 0 komentarzy

We wtorek 29.11.2016 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Mistrz Słówek”. Głównymi celami konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Wzięło w nim udział siedem szkół podstawowych z naszego miasta. Były to: PSP nr 12, PSP nr 15 (ZSM nr 2), PSP nr 19 (ZSM nr 1), PSP nr 5, PSP  nr 1,PSP nr 11 i PZPS z nauczaniem w języku niemieckim. Uczniowie z klas szóstych w zespołach czteroosobowych rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach.  Zadania miały charakter interaktywny.

Konkurs miał formę zabawową, co przyczyniło się do jego atrakcyjności. Zawodnicy odgadywali znaczenie angielskich słówek z losowanych etykiet oraz podawali ich nazwę, układali nazwy obrazków z rozsypanki literowej, odgadywali angielskie definicje w aplikacji quizlet, zapisywali wyrazy literowane angielskim alfabetem, typowali synonimy i antonimy podanych przymiotników w aplikacji plickers, odmieniali czasowniki nieregularne oraz określali za pomocą aplikacji plickers czy przeczytane zdania są prawdziwe czy fałszywe. Suma zdobytych punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła wyłonić zwycięski zespół. I tak tytuł „Mistrza Słówek Języka Angielskiego” po dwu godzinnych zmaganiach otrzymali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zdobyli 63 punkty. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Kacper Migdał, Adam Kołomycew, Daria Hrebeniuk i Antoni Bamburowicz. Zwycięzcy otrzymali po dyplomie, nagrody książkowe i statuetkę. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali po kalendarzu adwentowym. Konkursowi towarzyszył słodki poczęstunek. Nagrody i poczęstunek ufundował Urząd Miasta za co bardzo dziękujemy.

A oto jak się przedstawiała punktacja pozostałych szkół: PSP nr 15 – 54 pkt, PSP nr 5 – 50 pkt, PSP nr 19 – 45 pkt, PSP nr 12 – 42 pkt, PSP nr 1 – 41 pkt i  PZPS – 38 pkt. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pydych, Krzysztof Michalski, Oliwia Derej i Zofia Karoń. Natomiast organizatorami całego przedsięwzięcia były panie: Karina Koszela, Agnieszka Opiat-Tarka i Marta Podgórska. Konkurs otworzyła i zamknęła wręczeniem nagród Pani Dyrektor Joanna Hencel.

Zwycięzcom konkursu – gratulujemy! 🙂 A wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i podjęcie wyzwania.

Karina Koszela

grudzień 2016