Dzień Młodzieży na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

utworzone przez | lis 22, 2016 | Samorząd Uczniowski | 0 komentarzy

Przedstawiciele naszej szkoły, już po raz drugi, wzięli udział w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowanego przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w Dniu Młodzieży.

Na początek wszyscy wysłuchali niezwykłej lekcji życia Janka Meli – podróżnika, działacza społecznego i założyciela Fundacji „Poza Horyzonty”. O Janku Meli zrobiło się głośno w 2002 roku za sprawą fatalnego wypadku z jego udziałem. 14-letni wówczas Mela wszedł do niezabezpieczonej stacji transformatorowej, w której został porażony prądem.

Chłopak stracił lewą nogę i prawą rękę. Jasiek wykazał wielki hart ducha, w późniejszych latach stał się sławny za sprawą wypraw na bieguny, w których towarzyszył mu znany polarnik Marek Kamiński. Dzięki swojej niezłomności i uporowi stał się przykładem dla wielu osób niepełnosprawnych. Mela przez lata pokazywał, że niepełnosprawność nie jest barierą dla osiągania własnych marzeń i celów.

Po jego wystąpieniu nadszedł czas na debatę, której teza brzmiała: „Przebywanie w wirtualnej rzeczywistości jest dla dzisiejszego młodego pokolenia najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu”.  Nasz reprezentantka Maja Kaczmar znalazła się w grupie, której zadaniem było wygłoszenie argumentów przemawiających za powyższą tezą, co stanowiło nie lada wyzwanie. Miłosz Olechwir w gronie sędziów oceniał debatę i wspólnie z pozostałymi decydował o wygranej jednej ze stron.

Po wysłuchaniu argumentów, odpowiedzi na pytania stron przeciwnych i publiczności oraz podsumowaniu debaty, sędziowie zdecydowali o wygranej grupy „ZA”.

Udział w spotkaniu z Jankiem Melą oraz debacie był dla dzieci niezwykłym doświadczeniem i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Adriana Piliszko

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/su/16-17/tydzien_przedsiebiorczosci.

listopad 2016