Dash i Dot na pokładzie

utworzone przez | lis 14, 2016 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

Przedstawiamy wszystkim nowych członków naszej szkolnej gromady – oto roboty edukacyjne  Dash i Dot. Dash dzięki licznym sensorom reaguje na głos, odnajduje przedmioty, porusza się i wydaje dźwięki. Dash i Dot tworzą zestaw, który daje jeszcze więcej możliwości zabawy i programowania, ponieważ roboty potrafią się ze sobą komunikować.

Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tabletu lub smartfona.

Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli i wiele innych), który uczy myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów. Możliwości zabawy z Zestawem Wonder są nieograniczone dzięki stałemu rozwojowi aplikacji.

Roboty będą wykorzystywane przede wszystkim przez uczniów obecnych klas czwartych, którzy uczestniczą w innowacji „Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej” realizowanej na zajęciach komputerowych. Poznawać je będą także dzieci korzystające z dodatkowych zajęć koła informatycznego, a stopniowo wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Adriana Piliszko

listopad 2016