Dziewczęca „Dwunastka” na podium! Brązowe medalistki województwa w czwórboju LA!

utworzone przez | cze 9, 2016 | Sukcesy uczniów | 0 komentarzy

31.05.br na stadionie lekkoatletycznym im. Olimpijczyków Opolskich w Opolu drużyna dziewcząt z Naszej Szkoły stanęła na podium podczasWojewódzkich Mistrzostw w czwórboju. Zawodniczki brały udział w czterech konkurencjach:

ü  Magdalena Proksza kl.6a

Zajęcie III miejsca w województwie w czwórboju lekkoatletycznym to ogromny sukces. Nie pamiętamy kiedy ostatni raz kozielska „Dwunastka” uplasowała się na tak wysokiej pozycji. Jest to pierwszy medal w tej dyscyplinie od kilkunastu lat.

Wszystkie dziewczęta spisały się wspaniale! Udział w czterech konkurencjach może być bardzo męczący, ale Nasze „Dwunastki” nie dały poznać po sobie braku sił. Do samiutkiego końca dawały z siebie 101%, a w zdobyciu takiego wyniku pomogły: walka na maxa, hart ducha, regularne treningi. Każda z dziewcząt spisała się na medal!

W finale brała udział również męska drużyna z Naszej Szkoły w składzie: Bartosz Skomski, Michał Wencel, Michał Drążkiewicz, Jakub Pietrzyk, Mateusz Chlebowski – wszyscy 6a oraz Paweł Gajda z 6b. W klasyfikacji ogólnej chłopców, zajęli X miejsce.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!