Świętujemy Dzień Dziecka

utworzone przez | cze 2, 2016 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

Z okazji obchodów jednego z najradośniejszych świąt, jakim zdecydowanie jest Dzień Dziecka, na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był mecz koszykówki nauczyciele kontra uczniowie.

W drużynie uczniów znaleźli się: Bartek Skomski, Kuba Rosak, Laura Bryks, Oliwia Bugdoł, Ala Rak, Wiktoria Hasny, Tomek Hudzik, Grzesiek Stasiak oraz Michał Wencel. „Dream Team” czyli drużyna nauczycieli wystąpiła w składzie: Sylwia Fojcik, Agnieszka Chodorska, Mariusz Podgórski, Renata Mańkowska, Małgorzata Semak oraz pani dyrektor Joanna Hencel.

Już od samego początku mecz był niezwykle zacięty, uczniowie dali z siebie naprawdę wszystko, jednak tym razem zwyciężyło doświadczenie. Mecz zakończył się wynikiem 36:14 dla drużyny nauczycieli.

W przerwach rozgrywek czas umilały nam występy zespołu dopingującego z klas 4c i 6a.

Na trzeciej lekcji klasy piąte po tańcu inauguracyjnym cheerleaderek zmierzyły się  w konkurencjach  integrujących. W pierwszym zadaniu- „Koc na drugą stronę” dziesięcioosobowe zespoły próbowały odwrócić koc stojąc na nim nie dotykając podłogi. Za zwycięzcę uznano klasę 5b. Następnie uczniowie zmierzyli się w konkurencji zespołowego przerzucania woreczków oraz rzutów do kosza na punkty. Na zakończenie odbyła się zabawa „Węzeł gordyjski”. Klasy czwarte 4a, 4b, 4c, 4d na kolejnej czwartej lekcji wzięły udział w zaciętej walce „Dwóch Ogni”. Sędziowano sześć meczy każdy z każdym. Licząc małe punkty uplasowały się trzy zwycięskie miejsca I- klasa 4c (71 punktów- trafień), II- 4b (61 punktów) i III- klasa 4d (60 punktów).

Adriana Piliszko

Lidia Czemiel