Mistrzostwa Powiatu w Małym Olimpijczyku

utworzone przez | lut 23, 2016 | Sport w szkole | 0 komentarzy

16 lutego w hali sportowej Śródmieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Małym Olimpijczyku z udziałem uczniów naszej szkoły. Do rywalizacjiprzystąpiło 7 szkół z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: PSP Landzmierz, PSP 5, PSP 6, PSP 9, PSP 10, PSP 12 oraz  PSP 19. Drużynę stanowiło ośmiu zawodników z rocznika 2005 i młodsi, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Każdy zawodnik brał udział w  8 konkurencjach: slalom z prowadzeniem piłeczki tenisowej kijem hokejowym, slalom z kozłowaniem piłki, skoki z piłką siatkową między kolanami, przenoszenie piłki lekarskiej, wyścig skokami zajęczymi, wyścig z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód, wyścig z przeskokiem przez płotek i skoki obunóż dodawane. Na wynik drużyny składała się suma rezultatów uzyskanych we wszystkich ośmiu konkurencjach. Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta, które wygrały mistrzostwa uzyskując tym samym awans do półfinału wojewódzkiego. Chłopcom zabrakło trochę szczęścia i dokładności w wykonywaniu poszczególnych zadań ruchowych i zajęli ostatecznie trzecie miejsce. W trakcie rywalizacji pojawiały się oprócz oznak radości również łzy. Wszyscy starali się wykonywać swoje zadania jak najlepiej, ale nie zawsze wychodziło to tak jak powinno. Ale dobra praca i zaangażowanie zawodników przyniosło im sukces.

Wyniki:

Dziewczęta :

1. PSP nr 12 Kędzierzyn – Koźle –              awans do mistrzostw województwa.
  2. PSP Landzmierz
  3. PSP nr 9 Kędzierzyn – Koźle
  4. PSP nr 5 Kędzierzyn – Koźle
  5. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle
  6. PSP nr 10 Kędzierzyn – Koźle
  7. PSP nr  6 Kędzierzyn – Koźle

Chłopcy :

1. PSP nr 10 Kędzierzyn – Koźle
  2. PSP nr 9  Kędzierzyn – Koźle
  3. 3. PSP nr 12 Kędzierzyn – Koźle
  4. PSP Landzmierz
  5. PSP nr 5  Kędzierzyn – Koźle
  6. PSP nr 6 Kędzierzyn – Koźle
  7. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle

Składy drużyn:

Dziewczęta:  Jadwiga Burzyńska, Jagoda Grzegorczyk, Martyna Harasińska, Marcelina Pałosz, Natalia Linek, Natalia Zalewska, Oliwia Wiechowska- wszystkie klasa 4c, Agnieszka Proksza, Aleksandra Brodnicka i  Amelia Hordyjewicz- klasa 5a

Chłopcy: Oliwier Neubert, Daniel Łeśko, Kamil Haszke, Jakub Gąsior, Dominik Młynarz, Mateusz Mazurek Patryk Świder, Dominik Wala, Michał Gaciek – wszyscy klasa 4 c.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a dziewczętom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach, które odbędą się 25 lutego w Krapkowicach.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/15-16/maly_olimpijczyk.

luty 2016