JASEŁKA

utworzone przez | gru 21, 2015 | Uroczystości | 0 komentarzy

Z okresem Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o BożymNarodzeniu zwanych Jasełkami.

W atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Wspaniałe dekoracje przygotowały panie Joanna Pakuła i Monika Polak.

W czasie oglądania wszyscy świetnie się bawili. Niektórzy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami aktorskimi. Występy uczniów zakończyły życzenia świąteczne.

Dnia 22.12.2015r uczniowie z klas 4 d i 5 c pod kierunkiem pani Małgorzaty Kluz i pana Mariusza Nachtmana zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe dla klas starszych. Celem spektaklu było przypomnienie dzieciom wartości i znaczenia świąt  Bożego Narodzenia. Słowa z przedstawienia „Ciebie też Dzieciątko Boże bardzo kocha, ale kiedy zło czynisz-smutne jest i szlocha”.” Najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi…” miało zachęcać  do przyjmowania życzliwych postaw wobec bliźnich nie tylko w okresie świątecznym, ale i  przez cały rok. Szczególną uwagę zwracała żywiołowa gra aktorów, piękna scenografia i oryginalne rekwizyty. Ciekawostką przedstawienia było to, że w role Józefa i Marii wcielili się nauczyciele przygotowujący dzieci do spektaklu.

Izabela Kędzierska

Swietłana Dbaj