Wojewódzka Akademia PCK

utworzone przez | gru 1, 2015 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

Ostatni tydzień listopada to czas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji w Kędzierzynie – Koźlu w Domu Kultury „CHEMIK” odbyła się wojewódzka akademia z udziałem krwiodawców, przedstawicieli władz województwa, powiatu i miasta oraz zaproszeni goście. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczyciła nas między innymi Pani prezydent naszego miasta Sabina Nowosielska i Pani Elwira Bury, prezes zarządu Opolskiego oddziału Okręgowego PCK, która jest wielkim autorytetem dla wielu młodych ludzi.

To, jak ważna jest krew, dla życia ludzkiego, każdy z nas dobrze wie. Wiedzą to również uczniowie NASZEJ SZKOŁY uczęszczający na zajęcia Klubu WIEWIÓRKA PCK, którzy w części artystycznej wystąpili dla krwiodawców. Wierszem, tańcem i piosenką chcieliśmy podziękować wspaniałym krwiodawcom, którzy nie szczędzą trudu oddają innym ludziom cząstkę siebie.

Pod koniec uroczystości nasz Klub Wiewiórka, za aktywną działalność                                      w czerwonokrzyskim wolontariacie, otrzymał piękne PODZIĘKOWANIE w imieniu Opolskiego Oddziału Okręgowego i Rejonowego Oddziału PCK w Kędzierzynie –Koźlu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Opiekun klubu Wiewiórka PCK

Bożena Mościcka-Motyka