Mistrzostwa Województwa programu „Lekkoatletyka dla każdego”

utworzone przez | wrz 28, 2015 | Sport w szkole | 0 komentarzy

22 września szesnastoosobowa grupa lekkoatletów pod opieką p. Renaty Mańkowskiej uczestniczyła  w Mistrzostwa Województwa  programu „Lekkoatletyka dla każdego”.  W zawodach uczestniczyło 375 młodych lekkoatletów z terenu województwa opolskiego. Starty młodych zawodników poprzedziło odczytanie  Apelu Olimpijskiego.  Dla naszych uczniów był to start bardzo udany. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w skoku wzwyż Alicja Rak pokonała poprzeczkę na wysokości 135 cm, ustanawiając rekord życiowy i  w skoku w dal Magdalena Proksza z wynikiem 3.91m.

Bartosz Skomski zajął 2 miejsce w biegu na dystansie 60m, a Laura Dychtoń była 3 w skoku wzwyż. Oprócz sportowej rywalizacji był to czas na zawarcie nowych znajomości, jak również spotkania się z koleżankami i kolegami  z wcześniejszych imprez sportowych. Bardzo dobrze spisały się dziewczynki z czwartej klasy: Natalia Linek i Oliwia Wiechowska w biegu na dystansie 60m. Uczniowie biorący udział w zawodach: Alicja Rak, Laura Dychtoń, Agata Wiechowska, Magdalena Proksza, Aleksandra Stańska, Adelina Dobrzańska, Agnieszka Proksza, Wiktoria Hasny, Igor Dobrowolski, Michał Drążkiewicz, Bartosz Skomski, Pola Węglarczyk, Oliwia Wiechowska, Natalia Linek, Mateusz Chlebowski, Jakub Brzozowski. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, dodatkowo za zajęce trzech pierwszych miejsc zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.