SIATKARSKIE MIKOŁAJKI

utworzone przez | gru 7, 2014 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Grudzień jest miesiącem, w którym corocznie odbywają się Mikołajkowe Turnieje Siatkówki .

2 grudnia 2014 roku odbyły się w tym samym dniu dwa turnieje trójek siatkarskich dla klas piątych. Przy czym zawody dla dziewczyn miały miejsce w ZS nr 5, zaś dla chłopców w PSP nr 11.

Z naszej szkoły udział brały dwie drużyny  dziewcząt i dwie ekipy chłopców.

Ze względu na dużą ilość drużyn zespoły dziewczyn zostały podzielone na dwie grupy. Nasze drużyny grały w różnych grupach.

Całe rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”,

U dziewcząt dwie najlepsze drużyny z grupy rywalizowały o miejsca 1- 4. Nasz pierwszy zespół w swojej grupie zajął 3 miejsce przegrywając drugie miejsce małymi punktami, a druga grupa zajęła 4 miejsce. Po fazie grupowej zespoły z naszej szkoły spotkały się w grupie walczącej o miejsca 5 – 8. Po zaciętych setach dziewczęta z pierwszego składu wygrały swoją grupę zajmując ostatecznie 5 miejsce, zaś druga drużyna była na ostatnim miejscu.

Składy ekip żeńskich:

I zespół -Julia Brzozowska, Laura Dychtoń, Paulina Jasiulek i Agata Wiechowska;

II zespół – Magdalena Proksza, Ewelina Augsten, Karolina Augsten i Paulina Pulst.

Jednocześnie w tym samym czasie na boisku w PSP nr 11 na parkiecie walczyli reprezentanci naszej szkoły. Tu również zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, przy czym zgłosiło się siedem drużyn i zdecydowano, że będą walczyć ze sobą w jednej grupie.

O wynikach zdecydowała ilość zdobytych przez każdą ekipę punktów, które przydzielano w stosunku: 2 dla zwycięscy, a 0 dla przegranych.

W składzie ekip z PSP nr 12 znaleźli się:

I DRUŻYNA: Michał Drążkiewicz, Igor Dobrowolski, Jakub Pietrzyk, Jakub Piotrowski;

II DRUŻYNA: Jakub Rosak, Michał Chlebowski, Borys Nowicki, Jakub Brzozowski.

Ostatecznie zespół II zajął podobnie jak u dziewczyn miejsce piąte, zaś I ekipa była na miejscu siódmym.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/14-15/siatkarskiemikolajki.

grudzień 2014