PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZYN

utworzone przez | mar 8, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Przez swoją dobrą grę w zawodach powiatowych w mini piłce koszykowej, dziewczyny dostały się do półfinału wojewódzkiego, by w nim powalczyć o miejsce w finałowej czwórce.

Tak, więc zwarte i gotowe do „walki” 1 marca 2012 roku udałyśmy się do PSP nr 24 w Opolu-Groszowicach, gdzie o godzinie dziesiątej zaczęła się rywalizacja między 4 szkołami z różnych powiatów.

Poza nami na starcie stanęły reprezentacje z: ZSG w Izbicku, PSP nr 2 w Kluczborku i oczywiście organizatorzy czyli PSP nr 24 z Opola.

Każda z drużyn w systemie „każda z każdym” miała do rozegrania po 3 mecze.

Pierwsze starcie miałyśmy z drużyną gospodarzy zawodów. Po kilku pierwszych akcjach dziewczyny „poczuły” że rywalki są od nich nieco lepsze. Udało im się zdobyć nad nami kilka punktów przewagi, które niestety do końca meczu nie potrafiłyśmy odrobić i ostatecznie przegrałyśmy go wynikiem- 11:22.

Po dłuższej przerwie, gdy na parkiecie toczyły się inne mecze dziewczyny mocno skoncentrowane rozpoczęły drugi mecz z PSP nr 2 w Kluczborku. Tym razem rywalizacja była mocno wyrównana niemal od pierwszego gwizdka sędziego. Żaden skład nie popełniał zbytnio błędów dlatego nikt nie wysuwał się długo na prowadzenie. Dopiero w końcówce meczu udało nam się przeprowadzić kilka dobrych akcji, by w ten sposób odskoczyć na kilka punktów przeciwniczkom. Ta niewielka przewaga sprawiła, że po zakończeniu meczu na tablicy widniał wynik- 22:18 dla nas.

Wiadomo było, że przy bilansie 1:1 w meczach nie mamy szans na zwycięstwo, ale i tak dziewczyny postanowiły powalczyć o wygraną w ostatniej swojej rozgrywce. Początkowo mecz był stosunkowo wyrównany. W pewnym momencie rywalki przeprowadziły jednak kilka skutecznych akcji i udało im się uzyskać kilkupunktową przewagę nad nami. W tym momencie nasza reprezentacja straciła wiarę, że może jeszcze odrobić stratę i poddała się na boisku co tym samym pozwoliło drużynie z Izbicka utrzymać korzystny dla siebie rezultat na tablicy i pokonały nas 20:7.

Po podsumowaniu przez sędziów bilansu z wszystkich meczy rozegranych na turnieju ogłoszono wyniki:

I MIEJSCE – PSP nr 24 z OPOLA

II MIEJSCE – ZSG z IZBICKA

III MIEJSCE – PSP nr 12 z KĘDZIERZYNA-KOŹLA

IV MIEJSCE- PSP nr 2 z KLUCZBORKA

Sylwia Fojcik

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/kosz/polowa.

marzec 2012