KONKURS „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH” ROZSTRZYGNIĘTY

utworzone przez | kwi 22, 2024 | Konkursy

W dniu 19.04.2024 r. w piątek odbył się po kilkuletniej przerwie organizowany corocznie przez naszą szkołę  Konkurs z Wiedzy Ogólnej „Najlepszy z Najlepszych” – etap szkolny. Był to już dziewiąty raz,  jak najlepsi uczniowie  walczyli o ten zaszczytny tytuł. Poszczególne klasy reprezentowali następujący uczniowie:

• Klasy 5: Kamil Dziuba (5a), Rafał Sadza (5a), Jakub Miłek (5a), Izabela Rolińska (5b), Wera Pawlik (5b), Alicja Pyszczek (5c), Milena Czerniak (5c), Agata Strzelczyk (5d), Julia Chyla (5d), Patryk Barylla (5d), Patryk Ciećka (5d) i Igor Rutkowski (5d)
  • Klasy 6: Dorota Goliat (6a), Daria Szik (6a), Wiktoria Gnot (6a) i Hanna Sadło (6b)
  • Klasy 7: Lena Kuśnierz (7a), Marta Wala (7a), Szymon Kuczaj (7a), Hanna Jamielucha (7b), Hanna Solarz (7c), Lena Denisiewicz (7c), Michał Wajszczuk (7c), Kamil Kikinder (7d/s), Sabina Grech (7d/s) i Jan Złotnicki (7d/s)
  • Klasa 8: Kamila Chałat, Julia Naciuk, Natalia Pańczyszyn, Natan Piecha i Dawid Dziuba.

Konkurs miał formę teleturnieju. Uczestnicy poszczególnych poziomów edukacyjnych rywalizowali ze sobą w trzech turach losując pytania spośród 100 możliwych i udzielając na nie ustnej odpowiedzi. Dotyczyły one wiadomości z zakresu wiedzy matematycznej, polonistycznej, historycznej, biologicznej, geograficznej, technicznej i muzycznej, a w starszych klasach dodatkowo jeszcze z zakresu chemii i fizyki. Uczniowie mieli więc możliwość zweryfikowania i sprawdzenia swojej wiedzy przy okazji zabawy. Pomimo panującej podczas konkursu przyjaznej atmosfery  dało się jednak wyczuć odrobinę zdenerwowania w postawach uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą i ambicją. Rywalizacja była zacięta i wyrównana.

I tak oto po zaciętych   zmaganiach umysłowych tytuł NAJLEPSZEGO  Z  NAJLEPSZYCH:

• KLAS V-tych uzyskał Rafał Sadza  z kl. 5a
  • KLAS VI-tych uzyskała Wiktoria Gnot z kl. 6a
  • KLAS VII-tych uzyskał Szymon Kurzaj z kl. 7a
  • KLASY VIII uzyskał Dawid Dziuba

Organizatorami całego przedsięwzięcia były panie: Swietłana Dbaj i Karina Koszela.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom GRATULUJEMY! I oczywiście zapraszamy za rok!!!