VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK 2023”

utworzone przez | gru 20, 2023 | Konkursy

W poniedziałek 18.12.2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Mistrz Słówek”, którego organizatorkami były panie: Karina Koszela, Marta Podgórska  i Agnieszka Opiat-Tarka. Głównymi celami konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu oraz uczenie zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział sześć szkół podstawowych z naszego miasta. Były to: PSP nr 12 (Dawid Dziuba, Marta Wczasek, Marta Wala, Roxanne Gierska), PSP nr 15 (Emilia Sitarz, Klara Księżyk, Iga Janiak, Maksym Kucharski), PSP nr 19 (Magdalena Wójcik, Adam Guzy, Amelia Piechaczek, Piotr Morawski), PSP nr 11 (Amelia Suska, Emilia Uznańska, Jordan Kazimierska, Michalina Dzaluk), PSP nr 5 (Paulina Drozda, Nadia Osadczuk, Krzysztof Nycz, Jakub Kopaniecki), PSP nr 9 (Antoni Michali, Bartosz Baranowski, Ksawery Rokstein, Lena Olender). Uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych w zespołach czteroosobowych rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach.  Zadania miały charakter interaktywny. Konkurs miał formę zabawową, co przyczyniło się do jego atrakcyjności. Zawodnicy odgadywali znaczenie angielskich słówek z losowanych etykiet oraz podawali ich nazwę, odgadywali angielskie definicje, zapisywali wyrazy literowane angielskim alfabetem, wykreślali słowa niepasujące do pozostałych, grali w bingo, szukali wyrazów w magicznych prostokątach, układali dialogi z rozsypanki oraz rywalizowali w konkurencji test „20 sekund na każde pytanie). Suma zdobytych punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła wyłonić zwycięski zespół. I tak tytuł „Mistrza Słówek Języka Angielskiego” po dwu godzinnych zmaganiach otrzymali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 , którzy zdobyli 58 punktów. A oto jak się przedstawiała punktacja pozostałych szkół: PSP nr 11 – 51 pkt., PSP nr 12 – 48 pkt., PSP nr 9 – 41,5 pkt., PSP nr 5 – 39 pkt., PSP nr 15 – 36 pkt.

Zwycięzcy otrzymali po dyplomie, nagrody książkowe i statuetkę. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali po dyplomie oraz dyplom dla szkoły za udział w konkursie. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Panowała „zdrowa rywalizacja”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego bogactwa leksykalnego, a przy okazji dobrze się bawili. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom znajomości słownictwa angielskiego. Konkurs zamknęła wręczeniem nagród Pani Wicedyrektor Ewa Ryzner.

Karina Koszela

Marta Podgórska