Obchody 60-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12

utworzone przez | cze 7, 2023 | 60 lecie szkoły, Uroczystości, WAŻNE

Urodziny to czas, na który czeka każde dziecko. Z utęsknieniem skreśla kolejne dni w kalendarzu i odlicza do tego wyjątkowego dnia, w którym zyskuje miano solenizanta. Niewątpliwie szkoła to miejsce, które z dziećmi jest nierozerwalnie związane. Lata uciekają, kolejne roczniki odchodzą, a szkoła… Ona pamięta wszystkich, otwiera drzwi, by co roku zapraszać w swe progi uczniów spragnionych wiedzy i doświadczeń.

Nasza placówka kształci najmłodszych już od 60-ciu lat, w roku 2023 świętując swój okrągły jubileusz.

Na pamiątkę powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w 1963 roku obecni uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, następnie w rytm utworów wykonanych przez Orkiestrę Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej przemaszerowali do budynku przy ulicy Piastowskiej 30. Podczas oficjalnej części akademii głos zabrała pani dyrektor- mgr Renata Mańkowska, przybliżając historię i cele szkoły oraz witając byłych dyrektorów, grono pedagogiczne, uczniów oraz gości ze środowiska władz regionalnych, oświaty i kultury.

Zaproszeni dygnitarze zabrali głos, aby życzyć uczniom i pracownikom wszystkiego, co najlepsze i w edukacji najpotrzebniejsze.  Część oficjalną zakończyło złożenie kwiatów oraz znicza przez panią wicedyrektor- mgr Ewę Ryzner wraz z delegacją uczniowską pod pomnikiem patrona szkoły- kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w 101 rocznicę śmierci.

Po wysłuchaniu wielu pięknych słów pod adresem „Dwunastki” zgromadzeni na sali gimnastycznej uczestnicy mieli okazję obejrzeć występy uczniów. Nie zabrakło koncertu instrumentalnego, recytacji, występów wokalnych. Uosobiona szkoła odbierała podziękowania od wszystkich ludzi, którzy ją tworzą, bo jak podsumowali występujący: „Szkoła to MY”.

Na koniec uroczystości wszyscy razem odśpiewali sto lat, a na środek sali wprowadzony został ogromny i przepyszny tort ufundowany przez Piekarnię Suchan Patrycja Naciuk. Słyszano, że nie zostały po nim okruszki, a wspólnej radości jeszcze długo nie było końca.

Wszystkim osobom tworzącym społeczność szkolną należy życzyć kolejnych tak pięknych jubileuszów oraz wszelkiej pomyślności.

czerwiec 2023