Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol” w Staniszczach Małych

utworzone przez | cze 25, 2021 | Bez kategorii

W czerwcu uczniowie klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami  wyruszyli do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol” w Staniszczach Małych. Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi w „czasach PRL”.
Tak więc w promieniach ciepłego słoneczka dzieci dowiedziały się o znaczeniu pszczół  w przyrodzie, co to jest pasieka i jak powstaje miód, nauczyły się doić sztuczną krowę, karmiły kozy. Uczniowie brali też udział w w zajęciach w Herbaciarni, podczas których poznali wielką wartość ziół i parzyli herbatkę. Oczywiście potem mogli jej spróbować.

Znalazł się też czas na bardziej artystyczne zadanie – dzieci samodzielnie namalowały piękne obrazki ekologicznymi farbami.
W przerwach między zajęciami był poczęstunek i wesołe zabawy na placu zabaw, jazda na gokardach, huśtawkach, zabawy ruchowe w Lesie Krasnali, cieszące się dużą popularnością.

Kiedy ten niezwykle emocjonujący pobyt na ,,farmie” dobiegł końca, w strugach deszczu,   ale w dobrych humorach, wszyscy dotarli do autobusu. Uczestnicy wycieczki stwierdzili, że z wielką ochotą wrócą za rok w to ciekawe miejsce.

Bożena Mościcka – Motyka

Violetta Dąbrowska