Wycieczka na Giełdę Minerałów

utworzone przez | lis 28, 2018 | Wycieczki, Z życia świetlicy szkolnej

Coroczna wycieczka do Gliwic na Giełdę Minerałów okazała się hitem albowiem miejsca na nią były zajęte już w 3 dni. Choć pogoda tego dnia nie była najlepsza, to Gliwice przywitały nas uśmiechem pani przewodnik i słowami „Ale was dużo…”. Najmłodsi dowiedzieli się wszystkiego o górniczym stroju galowym, starsi przypomnieli sobie wygląd czako, kolory piór w czako i ich znaczenie oraz dlaczego górniczy strój ma 29 guzików… Wszyscy bez względu na wiek nie mogli się doczekać spotkania z wystawcami i zakupów. W tym roku o godz. 12:00 czekał na nas również wykład prof. Woźniaka „Mamut w pigułce”. Po nim zarówno dzieci, panie jak i rodzice mogą zaskoczyć wszystkich wiadomościami na temat mamutów. Dowiedzieliśmy się min. gdzie żyły, ile ważyły, jak szybko biegały, co jadły, ile trwała mamucia ciąża itp. a także dlaczego wyginęły… Z ciekawą inicjatywą wyszedł Dinopark w Krasiejowie – na parterze gmachu rozłożono dużą piaskownicę, a w niej ukryte „kości” dinozaurów. Mogliśmy się tam pobawić w prawdziwych paleontologów. Jak zwykle najuważniejsi z nas mogli otrzymać atrakcyjne nagrody w quizie dla uważnych słuchaczy, które panie przeprowadziły w czasie drogi powrotnej do domu. Nagrodami były zawieszki, bransoletki, meteoryty, amonity i ozdobne broszki. Gratulujemy wygranym.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/swietlica/18-19/gliwice.

listopad 2018