MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

utworzone przez | lis 20, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

W czwartek 16 listopada w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Sławięcicach odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt . Do rywalizacji stanęły trzy drużyny z PSP nr 16, PSP nr 12 i ZSPS w Pawłowiczkach. Mecze trwały 2x 10 min i rozgrywane były systemem każdy z każdym.

Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Sotel, Michalina Kamysz, Agata Fitko z klasy III Ag, Oliwia Stasiak III Bg, Aleksandra Rak III Cg, Alicja Sielska z II Cg, Nikola Northof, Jessica Scheer z klasy II Dg  oraz Alicja Rak, Wiktoria Hasny, Oliwia Bidzińska z klasy VIIA

Pierwszy mecz toczył się między szkołą ze Sławięcic i Koźla. Po pierwszej połowie, niestety przegrywałyśmy 1 bramką. W drugiej połowie po  zmianach i wejściu na boisko Alicji Sielskiej udało nam się wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Mecz był na niskim poziomie. Ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3.

Drugi mecz to spotkanie zawodniczek z PSP 16 i Pawłowiczek, który zakończył się  wynikiem 0: 7.

Do ostatniego meczu, o pierwsze miejsce w zawodach, stanęły nasze uczennice  i uczennice z Pawłowiczek. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 7 : 3. Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie została  Magdalena Sotel, która rzuciła 7 bramek. W drugim meczu wszystkie dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obranie, najwięcej interwencji było na prawym skrzydle, którego pilnowała Oliwia Stasiak.

BRAWO DZIEWCZYNY. Następny etap to półfinał wojewódzki, który odbędzie się w Tułowicach 27 listopada 2017. ŻYCZYMY POWODZENIA.
Wszystkim startujemy dziękujemy i gratulujemy.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/17-18/pilka_reczna_powiat.