CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

utworzone przez | maj 25, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Dnia 22.05.2017r.  na stadionie ,,Kuźniczki” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się powiatowe zawody w czwórboju LA. Wśród uczestników nie zabrakło również naszych sportowców.

8. Daniel Łeśko.

Program zawodów obejmował: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub wzwyż oraz bieg długi (dziewczęta-600m, chłopcy 1000m). Wyniki uzyskane przez zawodnika z każdej konkurencji przeliczano na punkty według tabel czwórbojowych. Suma punktów uzyskanych za cztery konkurencje składała się na ostateczny rezultat każdego zawodnika. O zajętym przez drużynę miejscu decydowały rezultaty pięciu zawodników z najwyższą liczbą punktów.

W końcowej klasyfikacji zawodów świetny wynik uzyskała drużyna dziewcząt (1084pkt) zajmując 1 miejsce i awansowała tym samym do finału wojewódzkiego.  Wśród najlepszych zawodniczek turnieju znalazła się Alicja Rak, która  w klasyfikacji indywidualnej zajęła pierwsze miejsce zdobywając 358 pkt., drugie miejsce zajęła Wiktoria Hasny uzyskując 260pkt.

Drużyna chłopców również zajęła 1 miejsce w turnieju (1054pkt). Wśród najlepszych zawodników znalazł się Marcin Kałwak, który uplasował się na drugim miejscu uzyskując 250 pkt, trzeci był  Dominik Walicki – 241 pkt, a na czwartym miejscu znalazł się Tobiasz Mazur, który uzyskał 220 pkt.