Półfinał Wojewódzki mini siatkówki dziewcząt

utworzone przez | mar 26, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

21 marca w Niemodlinie odbył się Półfinał Wojewódzki mini siatkówki, w którym zagrały nasze dziewczęta. Aby dostać się do półfinału siatkarki zagrały w Mistrzostwach Powiatu. W tych rozgrywkach uczestniczyły cztery szkoły: PSP 6, PSP 11, PSP 19 i PSP 12.  Pierwszy mecz z PSP 6 wygrały zdecydowanie. Po zaciętej grze z PSP 11 po dwóch setach wynik był remisowy 1 : 1. W decydującym secie nasze dziewczęta pokonały przeciwniczki 15 : 11. Ostatni mecz zagrały z PSP 19 i tu uległy rywalkom 2 : 0, co spowodowało że w końcowej klasyfikacji szkoła zajęła 2 miejsce uzyskując tym samym awans do dalszych rozgrywek czyli półfinału wojewódzkiego.

W półfinale wojewódzkim dziewczęta zagrały z PSP nr 1 w Niemodlinie oraz ze SP w Ujeździe. Pierwszy mecz zagrały z Ujazdem wygrywając zdecydowanie 2 : 0. Drugi mecz z Niemodlinem był decydujący o awansie do finału wojewódzkiego. Pierwszego seta dziewczęta wygrały, drugi po dłuższym prowadzeniu i wyrównanej grze, w końcówce uległy przeciwniczkom przegrywając set do 23.  W decydującym secie również po wyrównanej grze, przy stanie 10 : 10 silniejsze okazały się zawodniczki z Niemodlina wygrywając set. Tym samym nasze siatkarki przegrały 1 : 2 nie uzyskując awansu do finału. Wszystkie dziewczęta zagrały bardzo dobrze, wykazały się dużymi umiejętnościami, jednak w tym dniu przeciwniczki były lepsze, nam pozostało drugie miejsce. Gratuluję !!!!