Półfinał wojewódzki turnieju gier i zabaw „Mały olimpijczyk”

utworzone przez | lut 5, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Czwartoklasiści naszej szkoły reprezentowali powiat kędzierzyńsko-kozielski półfinale wojewódzkim turnieju gier i zabaw, który odbył się 31 stycznia w PSSP nr 5 w Krapkowicach. Podobnie jak we wcześniejszych rozgrywkach zawodnicy startowali w ośmiu konkurencjach:

1. Slalom- prowadzenie piłeczki tenisowej kijem hokejowym.
  2. Wyścig z kozłowaniem piłki.
  3. Skoki z piłka siatkową między kolanami.
  4. Przenoszenie piłki lekarskiej (1kg).
  5. Wyścig skokami zajęczymi.
  6. Wyścig z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód.
  7. Wyścig z przeskokiem przez płotek.
  8. Skoki obunóż z miejsca dodawane.

Chłopcy swoje zadania wykonywali dobrze i szybko, ale awansu do finału wojewódzkiego nie udało się wywalczyć. Zabrakło dwóch punktów i trochę szczęścia. Udział w grach i zabawach wywołuje zawsze wiele emocji wśród uczestników i często zdarza się, że one biorą górę. Błąd lub nieuwaga zawodnika zaraz była wykorzystywana przez przeciwników, a wyścig można było zaliczyć do przegranych. Tak też było w tym przypadku. Wygrali zdecydowanie uczniowie PSP 1 w Krapkowicach, na drugim miejscu byli uczniowie z SP w Kietrzu a naszym zawodnikom przypadło 3 miejsce, a tak niewiele brakowało. Tu mam nie wyszło, będziemy próbować w kolejnych zawodach, tym razem w dwa ognie.

Gratulujemy i powodzenia w kolejnych imprezach sportowych!!!!

Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksander Dudek, Jan Fiałkowski, Alex Malorny, Maciej Moskal, Mateusz Rokosz, Ksawier Gawroński – wszyscy kl. 4 d sportowa, Jakub Huzar, Jan Jazłowiecki, Maciej Kruz- kl. 4 b

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/16-17/maly_olimp_woj.

luty 2017