Mały olimpijczyk

utworzone przez | sty 26, 2017 | Sport w szkole | 0 komentarzy

19 stycznia w ZSM nr 3 w Blachowni odbyły się Mistrzostwa Miasta w turnieju gier i zabaw Mały Olimpijczyk, w których udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w kategorii chłopców. Poza naszą szkołą udział brali uczniowie: PSP 6, PSP nr 9, PSP 10 i PSP 19. Turniej przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych i młodszych. Składa się z ośmiu konkurencji wykonywanych w formie wyścigu rzędów:

1. Slalom- prowadzenie piłeczki tenisowej kijem hokejowym.
  2. Wyścig z kozłowaniem piłki.
  3. Skoki z piłka siatkową między kolanami.
  4. Przenoszenie piłki lekarskiej (1kg).
  5. Wyścig skokami zajęczymi.
  6. Wyścig z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód.
  7. Wyścig z przeskokiem przez płotek.
  8. Skoki obunóż z miejsca dodawane.

O kolejności decydowała suma rezultatów uzyskanych we wszystkich konkurencjach. Nasi chłopcy dzięki wielkiemu zaangażowaniu i współpracy w pięciu konkurencjach zwyciężyli, to zdecydowało że ostatecznie zajęli 1 miejsce uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Powiatu. Turniej ten zawsze wśród uczestników wzbudza wiele emocji, gdyż poszczególne zadania ruchowe należy wykonywać nie tylko dokładnie, ale i szybko. Zdarzało się, że piłka uciekła spod kolan lub w czasie kozłowania, ale daliśmy radę. Chłopcy spisali się bardzo dobrze, również ci, którzy kibicowali swoim kolegom. Ze względu na liczne zachorowania, mieliśmy bardzo liczną drużynę, jednak nie wszyscy mogli wziąć udział, gdyż zespół mógł liczyć tylko 9 zawodników.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: Aleksander Dudek, Jan Fiałkowski, Alex Malorny, Maciej Moskal, Mateusz Rokosz, Przemek Górski- wszyscy 4d, Jakub Huzar, Jan Jazłowiecki, Maciej Kruz- 4b, Szymon Chmielewski, Ksawier Gawroński i Mateusz Świstek- 4d.

Gratuluję zwycięstwa i życzę powodzenia w Mistrzostwach Powiatu!!!!

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/16-17/maly_olimpijczyk.

styczeń 2017