Ogólnopolska wigilia Olimpiad Specjalnych

utworzone przez | gru 16, 2016 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

W Hali Sportowej Śródmieście odbyła się piąta Wigilia Olimpiad Specjalnych. Wzięło w niej udział 650 osób z całej Polski północnej, środkowej i południowej, a nawet goście z Monachium, uczniowie szkół podstawowych i średnich,a także przedszkolaki. Po 16 latach odeszła ze stanowiska Ewa Hałambiec główna organizatorka spotkania, na którym obecni byli przedstawiciele władz miasta z panią Prezydent Sabiną Nowosielską na czele, przedstawiciele władz powiatu i województwa i wiele innych osób, Które przyczyniły się do propagowania idei Olimpiad Specjalnych, wolontariusze. Z naszej szkoły w spotkaniu wzięło udział 40 uczniów i 4 nauczycieli (panie Swietłana Dbaj, Renata Mańkowska, Monika Polak, Lidia Czemiel).

Życzenia na świąteczną bombkę przygotowała pani Monika Polak, a odczytała Milena z klasy 5c. Wszystkie bombki uczestników zawisły nad sceną. Na spotkaniu mogliśmy spróbować ogromnego tortu, dostępne były napoje i ciasta oraz można było wykonać ozdoby świąteczne na wybranym przez siebie stanowisku i zabrać je do domu. Uwieńczeniem spotkania był świąteczny obiad- barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, krokiet oraz rogalik dla dzieci. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały świąteczne zabawki ufundowane przez sponsorów- lalki Barbi, zabawki Star Wars i inne. Rozstaliśmy się w kolędowym nastroju i spotkanie zorganizowane z wielką pompą zostanie na długo w naszej pamięci.

Lidia Czemiel, Swietłana Dbaj, Renata Mańkowska, Monika Polak

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/integracja/16-17/wigilia_olimpiad_specjalnych.

grudzień 2016