X Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna – Koźla „Wszyscy razem”

utworzone przez | lis 28, 2016 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

24 listopada w hali sportowej „Sródmieście” odbył się X Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna – Koźla „Wszyscy razem” z udziałem czterech kędzierzyńskichXX szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, Publicznego Gimnazjum nr 5, Zespołu Szkół Specjalnych oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Każda ze szkół wystawiała reprezentację składającą się z 32 uczniów, którzy podzieleni byli na cztery grupy tematyczne: sportowe, polonistyczna- układanie rymowanek o tematyce andrzejkowej, plastyczna- wykonanie pracy plastycznej dotyczącej hasła przewodniego turnieju „Wszyscy razem” oraz technicznej- celem , której było wykonanie „wróżki nie z tej ziemi”.

W związku z tym, że celem imprezy była integracja dzieci i młodzieży na różnym poziomie kształcenia, wdrażanie do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, życzliwości, tolerancji, pomocy i poszanowania godności ludzkiej, w każdym zespole byli reprezentanci wszystkich czterech szkół. Po przeprowadzeniu kilku konkurencji sportowych były krótkie przerwy, podczas których prezentowane były prace plastyczne, rymowanki i wróżki oraz występy uczniów. Tu swoje umiejętności  śpiewackie pokazała również nasza uczennica Oliwia Zalewska. Na zakończenie uczennice PG 5 poprowadziły wspólny aerobik.

Rywalizacja sportowa nie była tu najważniejsza, przyznawanie punktów za wyniki było sprawą drugorzędową, tu liczyła się wzajemna współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników.  Miło było patrzeć jak wszyscy bawią się i tańczą razem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz posiłek.

Organizatorami imprezy były: Ewa Hałambiec – ZSS,, Beata Nowak – ZSM nr 1 PG 5, Iwona Frączek – I LO oraz Renata Mańkowska.

Naszych uczniów we wszystkich zmaganiach dodatkowo wspierały: Pani Dyrektor Joanna Hencel oraz  Panie Sylwia Fojcik i Swietłana Dbaj.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/integracja/16-17/turniej_integracyjny.

listopad 2016