Koło turystyczno-kulturalne na Giełdzie Minerałów i wystawie LEGO

utworzone przez | lis 23, 2016 | Z życia świetlicy szkolnej | 0 komentarzy

19 listopada koło turystyczno-kulturalne po raz kolejny było gościem Politechniki Gliwickiej podczas Giełdy Minerałów 2016. Przewodnik pani Ewa Głuszek przywitała nas w Muzeum Geologii Złóż i opowiedziała jakie kopaliny mogą wydobywać górnicy. Poznaliśmy, a nawet mogliśmy przymierzyć galowy strój górnika. Wiemy już, co oznaczają kolory kogucich piór w czako, czym jest pyrlik i żelazko i dlaczego w górniczym stroju jest 29 guzików. Zobaczyliśmy na własne oczy węgiel kamienny, brunatny, torf, ropę naftową, siarkę, złoto oraz skamieliny (amonity, kości dinozaurów, rekinów), a także wiele kamieni półszlachetnych. Ci, którzy byli z nami pierwszy raz, nie mogli doczekać się rozmów z wystawcami i zakupów. Niektórzy wydali swoje kieszonkowe w ciągu 15 minut.

Kolejnym punktem wycieczki była wystawa klocków LEGO odbywająca się w centrum handlowym Europa Centralna. Największe wrażenie zrobił na nas 11-metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych Air Force One oraz najwyższy człowiek świata Robert Wadlow mierzący 2m 72cm, zbudowany z klocków LEGO w skali 1:1.

Zabawy w strefie Fun Park (strefa budowli, zjeżdżalnie samochodowe, ściana do pisania klockami LEGO, gry LEGO na konsolach Xbox) były wspaniałą niespodzianką kończącą naszą wycieczkę.

Opiekunami grupy były panie Dorota Michałowska i Adriana Piliszko. Dziękujemy pani Emilii Jarosz za pełnienie roli pielęgniarki, a uczniowi I LO Piotrowi Balickiemu za pomoc w opiece nad młodszymi koleżankami i kolegami.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/swietlica/16-17/wystawa_lego.

listopad 2016