„EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW” – DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

utworzone przez | lis 15, 2016 | JĘZYK ANGIELSKI | 0 komentarzy

Serdecznie zapraszam uczniów klas szóstych do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego EuroWeek – Szkoła Liderów”.

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.  Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy.

W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne:

• „Praca w grupie”
  • „Kierowanie”
  • „Kultury świata”
  • „Europa – stosunki międzynarodowe”.

Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.

Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy. Istnieje możliwość tłumaczenia niektórych zajęć.

Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, Długopole Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER”, Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA” lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie w  terminie: 22 – 26 kwietnia 2017 r.

Wkład uczestnika w projekt 5-dniowy wynosi 340 zł ( + dojazd). Kwota obejmuje:

• Przygotowanie Projektu;
  • Zakwaterowanie;
  • Wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

Obóz rozpoczyna się kolacją o godzinie 18.00. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych posiłków w dniu przyjazdu: śniadanie – 10 zł/os. , obiad 15 zł/os. Natomiast kończy się śniadaniem. Ale jest możliwość wykupienia prowiantu w dniu wyjazdu – 7 zł/os.

Dodatkowa opłata: transport do miejsca szkolenia i powrót.

Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek podczas trwania obozu: Bystrzyca Kłodzka/ Kłodzko, Polanica Zdrój, Międzygórze- koszt to 15-20 zł. /os. Wycieczka nie jest obowiązkowa.

Do 28 lutego 2017 r. należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł/os.

Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia  „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Ilość miejsc: 15 uczniów.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pani Kariny Koszela do 23.12.2016 r.

Organizator wyjazdu: Karina Koszela

Każdy nauczyciel – opiekun otrzyma potwierdzenie współorganizowania obozu szkoleniowego. Szkoła otrzyma dyplom, a uczestnik certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie
“EuroWeek – Szkoła Liderów”.

W przypadku pytań dotyczących uczestnictwa w projekcie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”, prosimy o kontakt pod numerem tel. 74/8111057, 608-320-983, 883-967-717 oraz e-mailem: euroweek@efm.org.pl (Marta Sarka),

listopad 2016