Ogólnopolski Program „CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY”

utworzone przez | paź 28, 2016 | Rozmaitości szkolne | 0 komentarzy

W ramach czwartej edycji programu „Chroń Dziecięce uśmiechy”, uczniów z PSP 12 odwiedzili stomatolodzy z Warszawy.

Od wielu lat podejmowane są różnego typu działania, m.in. na zajęciach koła PCK, pogłębiające wśród uczniów świadomość, jak ważna jest pielęgnacja zębów.  Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z partnerami merytorycznymi Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej  oraz Grupą LUX MED postanowili pójść dalej i rozszerzyć działania edukacyjno-profilaktyczne  w kierunku budowania prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej wśród dzieci, a także zachęcanie ich do częstszych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Efektem tego są akcje bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w wybranych szkołach.

Ta ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna obejmie swoim zasięgiem różne miasta, w tym roku również dzieci z Kędzierzyna-Koźla. Nasza szkoła została wytypowana do udziału w takim właśnie bezpłatnym przeglądzie stomatologicznym, w którym 25 i 26 października b.r. sprawdzono stan uzębienia przeszło 400 uczniom. Akcja ta spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Dodać należy, iż udział w tej akcji jest w pewnym stopniu wyróżnieniem.

Dziękujemy Oddziałowi  Rejonowemu PCK w Kędzierzynie-Koźlu, a szczególnie, za zaangażowanie i pomoc, Pani kierownik biura Beacie Stelmach oraz wolontariuszom z naszego LO I.

Szkolny koordynator programu

Bożena Mościcka-Motyka