utworzone przez | cze 10, 2016 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się eliminacje regionalne NESTLE CUP 2016 w trójboju dla uczestnikówprogramu „Lekkoatletyka dla każdego”, w których udział wzięła 11 – sto osobowa reprezentacja szkoły: Alicja Rak, Alicja Sielska, Agata Wiechowska, Laura Dychtoń, Adelina Dobrzańska, Wiktoria Hasny, Magdalena Proksza, Bartosz Skomski, Jakub Pietrzyk, Igor Dobrowolski, Paweł Gajda. Każdy uczestnik trójboju brał udział w:

• dwóch konkurencjach obowiązkowych: 60m i rzut piłką palantową
  • jednej konkurencji do wyboru z: 300m, 600m, w dal ze strefy, wzwyż, p. kulą [ dz.2kg / ch. 3kg]

Wyniki zawodników były przeliczane na punkty wielobojowe, a zwycięzca trójboju uzyskał bezpośredni awans do zawodów krajowych, które odbędą się 2-3 września w Toruniu.

Wspaniale wypadła Alicja Rak, która wygrała trójbój w roczniku 2004  tym samym uzyskała awans do zawodów finałowych.  Alicja Sielska wygrała biegi na dystansie 60 i 300 m, ale słabiej rzuciła piłeczką palantową i ostatecznie w trójboju rocznika 2003 zajęła 2 miejsce. Bartek Skomski zajął drugie miejsce na dystansie 60 i 300 metrów, ale podobnie jak u Ali, piłeczka palantowa spowodowała, że w klasyfikacji końcowej rocznika 2003 uplasował się na 6 miejscu.

Wyniki końcowe

Rocznik  2004

1 m      Ala Rak           ( 60m, p.palantowa, skok wzwyż)      kl. 5d   – awans do finału krajowego

19m     Wiktoria Hasny           ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 5 a

Rocznik 2003

2m       Alicja Sielska              ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 6 a

12 m    Agata Wiechowska     (60m, p.palantowa, pchnięcie kulą)  kl. 6 a

14m     Magda Proksza           ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 6 a

19m     Laura Dychtoń                        ( 60m, p.palantowa, skok wzwyż)      kl. 6 a

7 m        Bartosz Skomski              ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 6 a

19m Igor Dobrowolski           ( 60m, p.palantowa, 600m)               kl.l 6 a

Adelina Dobrzańska               ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 6 b

Jakub Pietrzyk                        ( 60m, p.palantowa, 60m)                 kl. 6 a

Paweł Gajda                           ( 60m, p.palantowa, 300m)               kl. 6 b

Gratuluję wszystkim zawodnikom i życzę powodzenia w kolejnych zawodach sportowych!