Mistrzostwa Województwa w czwórboju lekkoatletycznym

utworzone przez | cze 7, 2016 | Sport w szkole | 0 komentarzy

31 maja na stadionie lekkoatletycznym im. Olimpijczyków Opolskich w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w czwórboju lekkoatletycznym zudziałem naszych drużyn dziewcząt i chłopców.  Na czwórbój składają się cztery konkurencje: bieg na dystansie 60m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Każdy wynik przeliczany jest na punkty, a o wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez pięciu zawodników z sześciu startujących. Tydzień wcześniej w Mistrzostwach Powiatu uczniowie zajęli pierwsze miejsca i to dało im właśnie awans do finału wojewódzkiego.

Również indywidualnie zajęliśmy trzy pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt oraz 1 i 3 miejsce w kategorii chłopców. Nad drugim zespołem dziewczęta uzyskały ponad 400 punktów przewagi, to zapowiadało dobry występ w finale. I tak też się stało. Zdobyłyśmy brązowy medal zajmując 3 miejsce w kategorii dziewcząt, chłopcom wiodło się trochę gorzej i ostatecznie zajęli 10 miejsce. Bardzo dobre wyniki zanotowały dziewczęta w skoku wzwyż, osiągając wysokość 140 cm. Dobry wynik uzyskał Bartek Skomski w biegu na dystansie 60m (8.28).