ZAWODY PŁYWACKIE

utworzone przez | gru 11, 2015 | Sport w szkole | 0 komentarzy

We wtorek na krytej pływalni  w Kędzierzynie-Koźlu uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o mistrzostwo swojej szkoły.  Zawody poprzedził pokazsztafet pływackich w wykonaniu  uczniów    PG nr 5. Dzieci miały okazję zobaczyć jak prawidłowo wyglądają poszczególne style pływackie, skoki startowe, nawroty. Umiejętności starszych koleżanek i kolegów zyskało uznanie wśród publiczności.

Po wystąpieniu sztafet odbyło się losowanie kolejności startów poszczególnych szkół.  Uczniowie naszej szkoły startowali jako druga drużyna. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 25m dowolnie wybranym stylem. Wśród dziewcząt  o mistrzostwo PSP nr 12 klas III w pływaniu 1 miejsce zajęła Aleksandra Czartoryska, 2 miejsce Maja Winnicka, a 3 miejsce zdobyła Laura Piecuch. Wśród chłopców zwyciężył Szymon Chmielewski, drugi  był Mateusz Rokosz, a trzecie miejsce zajął Maciej Łeśko. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ponadto wszyscy uczestnicy po ukończeniu swoich zmagań otrzymali słodkości od Mikołaja.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/15-16/plywanie.