Wycieczka klasy 2a i 2b do Wrocławia

utworzone przez | cze 8, 2015 | Wycieczki | 0 komentarzy

We wtorek (26 maja) uczniowie klasy 2 a i 2 b z paniami: Bożeną Mościcką-Motyka, Justyną Bugiel, Fortunatą Finger oraz rodzicami p. Justyna Dudek i p. Jerzy Makohon wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem podróży była wizyta w Afrykarium – unikatowym na skalę światową kompleksie przedstawiającym zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

Korzystając z okazji i dobrej pogody uczniowie zwiedzili Pawilon Madagaskaru, Motylarnię, Terrarium, Małpiarnię i Słoniarnię. Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Japoński, z piękną i bogata roślinnością i drewnianymi budowlami. Po drodze zobaczyliśmy słynną Iglicę oraz Halę Stulecia.

A oto jak sami uczniowie wspominają wycieczkę:

Dnia 26. 05. 2015 r. odbyła się nasza klasowa wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu. Wcześnie rano o 6:55 mieliśmy zbiórkę. Nasza Pani wychowawczyni sprawdziła obecność uczestników wycieczki w autobusie i ruszyliśmy. Podróż minęła nam miło. Na miejscu ustawiliśmy się w pary i weszliśmy do Afrykarium. Zobaczyliśmy tam wielkie akwarium. Wszystko było oszklone. Ryby różnego rodzaju, podwodne żółwie i ośmiornice, które tam pływały bardzo nam się podobały. Czuliśmy się tam jak na dnie jakiegoś oceanu. Potem poszliśmy oglądać resztę zwierząt. Po wyjściu z ZOO poszliśmy podziwiać piękny Ogród Japoński. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Cieszymy się, że tam pojechaliśmy i zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych zwierząt. Na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce.

Uczniowie klasy 2a

Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych Rodziców