ZAKSA w PSP nr 12

utworzone przez | gru 7, 2014 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Pod koniec listopada uczniowie klas siatkarskich mieli możliwość spotkania i uczestniczenia w lekcji prowadzonej przez  trenera Młodej ZAKSY  Rolanda Dembończyka oraz jego zawodników. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią  Magdalenę Supel z PP nr 21 w K-Koźlu,  w którym  udział brali również przedszkolaki. Siatkarze na początek przeprowadzili wspólną rozgrzewkę, następnie prezentowali podstawowe elementy techniki gry: odbicia sposobem górnym, dolnym, zagrywkę. Po pokazie uczniowie PSP nr 12 i siatkarze ćwiczyli wspólnie z przedszkolakami.

Dla naszych uczniów było to nowe doświadczenie. Raz byli uczniami naśladując dobrych zawodników, a po chwili stawali się nauczycielami- ćwicząc i nauczając młodszych, jednocześnie bawiąc się świetnie. Wykonywanie ćwiczeń z siatkarzami wpływał motywująco na uczniów, w ten sposób mogliby ćwiczyć cały czas. Potem obserwowaliśmy fragment gry w wykonaniu Młodej ZAKSY. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość rozegrania meczu wspólnie z zawodnikami i to chyba był dla nich najciekawszy moment, móc zagrać z tak doświadczonymi siatkarzami. Zajęcia pokazały nam, że w aktywności fizycznej nie ma granic wiekowych, sport może być również dobrą zabawą.

Zajęcie te były pierwszą lekcją w tym roku szkolnym  z udziałem znanych sportowców naszego regionu. Udział znanych zawodników w lekcjach wychowania fizycznego na pewno wpłynie pozytywnie na naszych uczniów oraz zwiększy ich zainteresowanie rozwojem sprawności fizycznej i aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/14-15/zaksa/mlodazaksa.

grudzień 2014