DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY W BOWLINGU

utworzone przez | lis 4, 2014 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Po rocznej przerwie liczna grupa dzieci 30 października 2014 roku wzięła udział w zorganizowanych dla nich szkolnych zawodach gry wkręgle na hali sportowej w Azotach, gdzie mieści się miejska kręgielnia.

W czasie półtoragodzinnej zabawy uczestnicy mogli oddać się pasjonującej rywalizacji w utworzonych przez siebie trzyosobowych drużynach.

Na starcie znalazło się 8 drużyn, które na początku miały za zadanie wymyślić nazwę dla swojej ekipy. Zawodnicy walczyli w 10-ciu rundach, tak, by w każdej z nich zdobyć jak największą liczbę punktów poprzez zbicie kulą ustawionych na końcu toru kręgli.

Zwycięzcą turnieju została grupa, która po podsumowaniu punktów  na koniec mistrzostw osiągnęła ich jak największą liczbę.

Ostatecznie zdobywcami 3 najlepszych lokat zostali:

I MIEJSCE- „LAMPARTY”: Jakub Rosak, Tomasz Hudzik, Jakub Brzozowski

II MIEJSCE- „KINDERMAFIA”: Grzegorz Stasiak, Patryk Niemiec, Gabriel Kotowicz

III MIEJSCE – „SŁODKIE CYTRYNKI”: Agata Fitko, Dominka Supel, Paulina Sobol.

Tak zacięta rywalizacja drużyn bez wątpienia zasłużyła na wyróżnienie tych najlepszych, dlatego za trzy pierwsze miejsca przewidziane są następujące nagrody: dla wszystkich dyplomy, a dodatkowo za zwycięstwo statuetki, zaś za dwie kolejne lokaty medale.

W związku z tym, że turniej odbywał się w popołudniowych godzinach, kiedy to na hali trening ma 4 drużyna w Polsce w piłce siatkowej mężczyzn, to nasi uczniowie mogli choć przez chwilę podejrzeć ich zmagania na parkiecie, co było dla nich niezwykle ekscytującym przeżyciem.

Organizatorzy:

Sylwia Fojcik

Renata Mańkowska

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/14-15/kregle.

listopad 2014