SZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW KLAS IV

utworzone przez | sty 21, 2013 | Sport w szkole | 0 komentarzy

16 stycznia 2013 roku Panie Sylwia Fojcik i Renata Mańkowska stworzyły uczniom klas IV kolejną okazję do zabawy i rywalizacji w duchu zasad „fair play”.

Na sali gimnastycznej odbył się turniej „Gier i zabaw” złożony z siedmiu konkurencji.

Spośród całej 18-osobowej grupy uczestników wybranych zostało 4 kapitanów. Każdy z nich mógł dobrać sobie pozostałych członków grupy.

Rywalizowali oni ze sobą w następujących konkurencjach:

1) Bieg z przysiadem;

2) Bieg z piłką lekarską;

3) Bieg z przeplotem szarfy;

4) Rzuty piłką lekarską;

5) Skoki na piłce;

6) Wyścig na kocykach;

7) Bieg z kozłowaniem piłki.

Po ponad godzinnej zaciętej walce dzieci zmęczone, ale zadowolone z fajnej zabawy zakończyły batalię na boisku i można było wyłonić zwycięzców turnieju. A mianowicie:

I MIEJSCE zajęła drużyna w składzie: Nicola Kośmider, Dominika Supel, Julia Kalbrun, Kacper Regner i Szymon Sokół.

II MIEJSCE to ekipa złożona z: Dominika Urbańczyka, Filipa Magiery, Łukasza Przeniosło, Magdaleny Sotel i Agaty Fitko.

III MIEJSCE przypadło grupie w składzie: Wiktoria Czerwińska, Nikola Domańska, Aleksandra Proksza i Kamila Gaciek.

IV MIEJSCE to drużyna, do której należeli: Kornelia Stańczyk, Paulina Sobol, Dawid Kuciabski i Stanisław Ignac.

Należy podkreślić, że zespół, który zajął ostatnie miejsce, choć przegrał z pozostałymi ekipami dość znacząco, to bawił się najlepiej. Wiedzieli, że są najsłabsi, a mimo to do każdej konkurencji podchodzili z humorem, wspierali się i dopingowali.

Po części turniejowej dzieci rozegrały między sobą mecz w „Dwa ognie”. W tym przypadku uczestnicy zostali podzieleni na drużyny ze względu na płeć. Dziewczynki postanowiły stawić czoła chłopcom. Okazało się to jednak trudnym wyzwaniem, dlatego gdy przegrywały one już dość wyraźnie na boisko do ich ekipy „wkroczyła” z odsieczą Pani Sylwia, która postanowiła wesprzeć uczennice. Zabawa była świetna, a dla żadnej z ekip wynik końcowy nie miał absolutnie żadnego znaczenia.

Opracowała: Sylwia Fojcik

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/12-13/turniej.

styczeń 2013