Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna – Koźla „ Wszyscy Razem”

utworzone przez | gru 17, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

12 grudnia w Hali Sportowej przy Al. Jana Pawła II w Śródmieściu odbył się VIII Integracyjny Turniej Szkół Kędzierzyna – Koźla „ Wszyscy Razem”, w którym udział brali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Specjalnych, Publicznego Gimnazjum nr 5 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

Celem turnieju było integrowanie dzieci i młodzieży z różnego poziomu kształcenia, wdrażanie do przestrzegania zasad współżycia zespołowego opartego na wzajemnym zaufaniu, życzliwości, tolerancji, pomocy i poszanowaniu godności ludzkiej.

Każdą szkołę reprezentowało 32 uczniów, którzy zostali podzieleni na cztery 8-osobowe zespoły składające się z dwóch uczniów z każdego poziomu kształcenia (według koloru koszulek). Zespoły uczestniczyły w czterech konkursach:

1. sportowym

2. w konkursie plastycznym- wykonanie plakatu związanego tematycznie z nazwą imprezy

3. w konkursie rymowanek- ułożenie rymowanki o tematyce urodzinowej

4. w konkursie „Urodziny nie z tej ziemi”- zaprezentowanie TORTU i KONFETI wykonanego z dostarczonych materiałów papierniczych.

Prezentacja prac poszczególnych grup odbywała się w czasie przerw między konkurencjami sportowymi.

Uczennice naszej szkoły miały również możliwość uczestniczenia w pokazie skoków na dwóch skakankach. Wszyscy świetnie się bawili, z zaangażowaniem wykonywali swojego zadania, na każdym kroku można było spotkać się z życzliwością i wzajemnym szacunkiem, młodsi mogli liczyć na pomoc swoich starszych koleżanek i kolegów. Dla wielu uczestników nieważny był wynik lecz sama zabawa. Wielu z nich wyraziło chęć uczestniczenia w kolejnym turnieju.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, poczęstunek oraz drobne upominki. Organizatorami turnieju były panie: Ewa Hałambiec, Joanna Urych, Iwona Frączek, Beata Nowak oraz Renata Mańkowska.

Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w turnieju:

Jakub Bujak, Bartek Bujak, Paulina Psiuk, Paulina Sobol, Magdalena Sotel, Agata Fitko, Sebastian Mutwin, Jacek Zwierz, Jessika Barcik, Michał Chlebowski, Maciej Chrzanowski, Paulina Gibas, Marta Magierowska, Martyna Mikulska, Patryk Orłowski, Maja Sikora, Marcin Stański, Agnieszka Strecker, Sara Wojciechowska, Dżesika Górnik, Julia Klabrun, Wiktoria Czerwińska, Kornelia Stańczyk, Zuzanna Lewandowska, Aleksandra Rak, Sonia Wojciechowska, Marta Polman, Laurencja Schmidtko, Natalia Kliś, Oliwia Górska, Alicja Kobiela, Iga Bagińska, Wiktoria Świder, Julia Mochnik.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i atmosferę pełną życzliwości.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/12-13/integracja.

grudzień 2012