MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH POD HASŁEM „ EKOLOGICZNO –SPORTOWA OLIMPIADA UŚMIECHU” O PUCHAR DYREKTORA PSP NR 12 W K- KOŹLU

utworzone przez | lis 28, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

27 listopada 2012 roku w naszej szkoleodbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych pod hasłem „ Ekologiczno –Sportowa Olimpiada Uśmiechu” o Puchar Dyrektora PSP nr 12 w K- Koźlu.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn z terenu Kędzierzyna – Koźla:

1) PSP nr 5,

2) ZSMnr3 – PSP nr 10,

3) PSP nr 11,

4) ZSMnr5 -PSP nr19,

5) PSP nr12.

Celem turnieju było zachęcenie uczniów do współdziałania i współzawodnictwa poprzez gry i zabawy, zachęcenie do aktywności ruchowej i intelektualnej oraz kształtowanie postawy troski o środowisko.

Sportowo-ekologiczną zabawę zainaugurowała Pani dyrektor Joanna Hencel, która życzyła wszystkim uczestnikom turnieju miłej i sportowej zabawy.

Następnie uczniowie świetlicy szkolnej z klas I –III przedstawili piosenki o tematyce ekologicznej, a uczennice klasy 4d zaprezentowały się w tańcu.

Po programach artystycznych uczestnicy przystąpili do rywalizacji sportowej.

Daną szkołę reprezentowała drużyna 8- osobowa (4 dziewczynki i 4chłopców oraz uczniowie rezerwowi), klas czwartych i młodszych.

W składzie naszej ekipy znaleźli się: Fitko Agata, Sotel Magdalena, Bil Mateusz, Skomski Maciej, Lewandowska Zuzanna, Przeniosło Łukasz, Szymala Bartłomiej, Sobol Paulina, Słota Mateusz

Każda drużyna rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych połączonych z łamigłówkami i puzzlami przyrodniczymi.

Uczniowie, nie tylko walczyli o jak najszybsze i poprawne wykonanie zadania, ale również o prawidłowe odpowiedzi.

Dużo emocji i śmiechu wzbudzały skoki w workach. Najbardziej widowiskowe były upadki zawodników skaczących w workach, ale na szczęcie, nikomu nic się nie stało. O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych wyścigach.

Podczas gdy sędziowie podliczali punkty i wyłaniali zwycięzców, uczestnicy przystąpili do ostatniej konkurencji czyli wykonania wspólnych prac plastycznych na tematy „ Kochasz dzieci nie pal śmieci” oraz „Ziemia naszym wspólnym dobrem”. Uczniowie mieli również możliwość zabawy w gry planszowe.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy prezentowali swoje prace, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Dekoracja zawodników odbyła się przy udziale Pani dyrektor Joanny Hencel.

Za zajęcia miejsca 1- 3 drużyny otrzymały puchary i medale. Ponadto każda szkoła dostała nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych oraz sprzętu sportowo – rekreacyjnego zaś każdemu uczestnikowi wręczono pamiątkowy dyplom i płytę CD.

Sponsorem nagród był Urząd Miasta Kędzierzyn – Koźle.

Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, rywalizacja odbywała się z zachowaniem zasad „fair-play, a obecność kibiców z PSP nr 12 dopingowała nie tylko gospodarzy turnieju, ale również pozostałych uczestników.

Organizatorzy turnieju: Renata Mańkowska, Agnieszka Chodorska, Sylwia Fojcik

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. PSP nr 11

2. PSP nr 12

3. PSP nr 19

4. PSP nr 5

6. PSP nr 10

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/12-13/ekosport.

listopad 2012