MINIOLIMPIADA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU KĘDZIERZYNA – KOŹLA

utworzone przez | wrz 25, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

22 września w naszej szkole odbyła się MINIOLIMPIADA dla dzieci i młodzieży z terenu Kędzierzyna – Koźla.

Zadanie realizowane było w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych na 2012 rok.

Celem imprezy była integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół z terenu miasta oraz promocja sportu jako alternatywy wobec patologii.

W zabawie udział wzięło 8 szkół: PSP nr 1, PSP nr 5, PSP nr 12, ZSzM nr 1, ZSzM nr 2, ZSzM nr 3, ZSzM nr 4 i ZSzM nr 5.

Każdą szkołę reprezentowały drużyny 8-osobowe ( 4 dziewczyny i 4 chłopców), a zespoły szkół mogły w swojej ekipie mieć uczniów z gimnazjum.

W skład drużyny naszej szkoły weszły następujące uczennice:

Paulina Gibas, Paulina Psiuk, Sara Wojciechowska, Sonia Wojciechowska, Natalia Rogus, Alicja Kobiela, Wiktoria Świder, Aleksandra Szot, Natalia Kliś, Aleksandra Tomaszewska, Jadwiga Zejer.

Rywalizacja odbywała się na zasadzie wyścigu rzędów, a do wykonania były następujące zadania:

1. Bieg slalomem.

2. Skoki na piłkach z uszami.

3. Bieg z kozłowaniem piłki slalomem.

4. Wyścig czarownic.

5. Skoki w workach.

6. Wyścig z toczeniem opon.

7. Prowadzenie piłki nogą zakończone strzałem na bramkę(strzał wykonany tyłem).

8. Bieg z kozłowaniem piłki zakończony celnym do celu (rzucamy do skutku).

9. Wyścig spętanych- bieg w parach, nogi wewnętrzne zawodników połączone szarfą.

10. Rzuty gąbką na odległość.

11. Sadzenie ziemniaków.

12. Bieg slalomem z prowadzeniem piłki szczotką.

13. Rzut beretem.

14. Skoki grupowe przez skakankę- wykonanie jak najwięcej przeskoków przez sześciu zawodników drużyny w ciągu 30 sekund.

Wiele emocji wśród uczestników wzbudzały zadania ze sprzętem nietypowym. Wszyscy uczestnicy bez względu na wiek dobrze się bawili, a zajęte miejsce nie miało znaczenia. Dla dzieci najważniejsza była wola walki, ukończenie zadania oraz miło spędzony czas w gronie rówieśników.

Uczestników imprezy dopingowały min: kierownik Wydziału Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia Pani Iwona Szweda, Pani Maja Dobber oraz Dyrektor PSP nr 12 Pani Joanna Hencel.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a szkoły sprzęt sportowy. Fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy Kędzierzyn- Koźle.

Imprezę sportową zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki naszej szkoły: Renata Mańkowska, Sylwia Fojcik i Agnieszka Chodorska.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/12-13/miniolimpiada.

wrzesień 2012