FINAŁ WOJEWÓDZKI W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

utworzone przez | mar 12, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Po niespełna tygodniu od spektakularnej wygranej w półfinale wojewódzkim na barkach naszej szkoły znów spoczęła organizacja kolejnej koszykarskiej imprezy. Tym razem miała ona większą rangę, bo udział wzięły w niej nie tylko cztery finałowe drużyny, ale także wiele ważnych osobistości. Swoją obecnością zaszczycili nas min.: przedstawiciel głównego sponsora, sekretarz Szkolnego Związku Sportowego z Warszawy, przedstawiciele Opolskiego Związku Sportowego, Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla, Dyrekcja naszej szkoły i inni.

W przygotowaniu turnieju pomógł nam Zespół Szkół w Sławięcicach udostępniając swoją halę. To właśnie tam 8 marca 2012 roku zgromadzili się wszyscy zainteresowani, by wspólnie przeżywać sportowe emocje.

Na starcie stanęły drużyny z: Prudnika, Grodkowa, Zdzieszowic i oczywiście nasza reprezentacja.

Jako pierwsze do rywalizacji stanęły ekipy z PSP nr 12 w Kędzierzynie- Koźlu i ze Zdzieszowic. Bojowe nastawienie i dobra gra od początku meczu sprawiły, że chłopcy z naszej szkoły szybko uzyskali przewagę nad przeciwnikami, by zwyciężyć 37:6.

Widząc poziom gry wszystkich ekip wiedzieliśmy, że chyba najważniejszy w całych przygotowaniach w tym sezonie mecz, który może zdecydować o tytule mistrza województwa przyszło nam rozegrać z doskonale grającą w tym turnieju ekipą z Prudnika. Przeciwnicy, tak, jak i my mieliśmy świadomość rangi tego starcia i od początku chcieli uzyskać przewagę na parkiecie, by później łatwiej było ostatecznie zwyciężyć. Jak można było się spodziewać pierwsza kwarta, była niezwykle zacięta. Zawodnicy dwoili i troili się na boisku, zdobywając punkt za punkt. Niestety już na początku drugiej kwarty nasi chłopcy nieco opadli z sił i pozwolili rywalom odskoczyć na kilka punktów. Taka sytuacja sprawiła, że nasza ekipa straciła chyba wiarę w sukces w tym meczu i zaczęli popełniać coraz więcej błędów, dając tym samym drużynie z Prudnika szansę by powiększać przewagę nad nami. Ostatecznie „polegliśmy” po wyczerpującej grze-16:35.

Ostatni nasz rywal, to zespół z Grotkowa. Tu podobnie, jak i w pierwszym meczu bardzo szybko gra zaczęła układać się po naszej myśli. Chłopcy skutecznie rzucali do kosza, a obrona także wychodziła im bezbłędnie, dlatego nie mieli najmniejszych problemów, by wygrać to starcie 24:9.

Dwa zwycięstwa i jedna decydująca porażka sprawiły, że nie sięgnęliśmy po najwyższe trofeum i przyszło nam się zadowolić drugim miejscem w województwie. Tym razem drużyna z Prudnika okazała się nie do pokonania przez nikogo, dlatego to oni sięgnęli na najwyższym stopniu podium. Trzecie medalowe miejsce przypadło drużynie z Grodkowa, zaś najsłabiej w turnieju poradzili sobie zawodnicy ze Zdzieszowic i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce.

Po rozegraniu wszystkich meczy przyszedł czas na dekorację i uroczyste wręczenie nagród wszystkim zawodnikom.

Dla każdej szkoły przygotowany był puchar, a dla ekip, które zajęły miejsca od I-III medale i dyplomy, które dodatkowo otrzymali również zawodnicy z IV miejsca. Poza tym sponsor ufundował dla wszystkich chłopaków ze zwycięskiej drużyny mini kosze z piłkami.

Na zakończenie z poszczególnych ekip wybrany został jeden zawodnik, który we wszystkich meczach wykazał się najlepszą postawą i w nagrodę otrzymał statuetkę, piłkę i gadżety z logiem Kędzierzyna-Koźla. Drugi najlepszy gracz z zespołu, jak i najmłodszy uczeń dostali zestawy gadżetów.

Po tej najprzyjemniejszej dla dzieci części zawodów wszyscy udali się na wspólny obiad, po którym zmęczeni rozjechaliśmy się do naszych szkół.

Sylwia Fojcik

marzec 2012