PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

utworzone przez | mar 8, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Po dość gładkim zwycięstwie w zawodach powiatowych przyszedł czas na rywalizację chłopców w półfinale wojewódzkim.

W tym roku organizacja tych zawodów przypadać miała na zwycięzcę z naszego powiatu, a w związku z tym, że wygrała nasza szkoła, to na nas spadł obowiązek przygotowania półfinału.

Niestety nasza szkoła nie ma boiska spełniającego wymogów wymiarowych, by móc je przeprowadzić na naszej sali gimnastycznej, dlatego musieliśmy skorzystać z gościnności PSP nr 5 przy której mieści się pełnowymiarowa hala.

2 marca 2012 roku na starcie zawodów zgłosiły się tylko 3 reprezentacje, choć zgodnie z przepisami trafić miały 4 zespoły.

Poza naszą szkołą udział w turnieju wzięły grupy z: Izbicka i z Wołczyna.

Turniej został oczywiście rozegrany, podobnie, jak i ten na szczeblu powiatowym systemem „każdy z każdym” , dlatego rozegrano w sumie 3 mecze.

Na „pierwszy ogień” poszła nasza szkoła i Izbicko. Chłopcy w pełni skoncentrowani wyszli na boisko i praktycznie od pierwszych minut meczu wyraźnie widać było ich przewagę nad rywalami. Bez problemu utrzymywali ją przez całą grę, by gładko zwyciężyć- 38:17.

Drugi mecz toczył się między Izbickiem, a szkołą z Wołczyna. Ta rozgrywka należała już do znacznie bardziej wyrównanych. Oba zespoły nie zamierzały ustąpić. Bój toczył się o każdą piłkę niemal do ostatniego gwizdka. Dopiero w końcówce starcia chłopcy z PSP w Izbicku nie wytrzymali tempa i ostatecznie przegrali 26:32.

Ostatnia decydująca rozgrywka toczyła się między nami, a reprezentacją powiatu kluczborskiego. Każdy z nas miał na koncie po jednym zwycięstwie i to od tego meczu zależało, kto z nas stanie na najwyższym stopniu podium. Obie grupy zaczęły mecz skoncentrowane i z gotowe do „ostrej” walki o każdy punkt. Ku naszej radości po kilku pierwszych akcjach zobaczyliśmy, że rywale są do pokonania, bo słabiej od nas bronią i tracą więcej koszy. Po pierwszej połowie nastroje w reprezentacji naszej szkoły były radosne, bo uzyskana już przewaga pozwalała przystąpić do drugiej połowy meczu z większym luzem i spokojem. Dobra gra i wiara, że przeciwnicy nie są w stanie już nam zagrozić, zaowocowała dużą przewagą punktową i spektakularnym zwycięstwem uczniów z PSP nr 12 w Kędzierzynie- Koźlu.

Nasza radość nie miała końca. Całą drużyną po uroczystej dekoracji wyszliśmy na boisko, by uzewnętrznić nagromadzone emocje w „szalonym tańcu zwycięzcy”!

Dzięki temu, że pokonaliśmy pozostałe drużyny awansowaliśmy do wojewódzkiego turnieju, którego organizacja przypadła notabene na zwycięzcę naszej grupy. W ten sposób już drugi rok z rzędu w Kędzierzynie – Koźlu na terenie hali przy Zespole Szkół w Sławięcicach nasza szkoła będzie w dniu 8 marca organizować tą ważną i widowiskową imprezę.