ZAWODY POWIATOWE W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

utworzone przez | mar 1, 2012 | Sport w szkole | 0 komentarzy

Przez 2 dni nasza szkoła stała się najbardziej „rozegraną” placówką w powiecie! 23 i 24 lutego 2012 roku zagościła na naszym boisku „królowa” sportów drużynowych-koszykówka!

Pierwszego dnia przyjechały do nas drużyny dziewcząt, by zawalczyć o wejście do półfinału wojewódzkiego.

Na starcie obok drużyny z naszej szkoły stanęły jeszcze 4 ekipy: PSP nr 1, PSP nr 6, PSP nr 19 i PSP nr 11.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, tak więc każda reprezentacja miała do przebrnięcia 4 mecze.

Do składu w reprezentacji naszej szkoły wybrane zostały: Angelika Trochimowicz, Joanna Barczyk, Małgorzata Greif, Joanna Gancarz, Anna Bętkowska, Natalia Skomska, Nicola Niewola, Natalia Włodarczyk, Bogumiła Biesiada, Agata Banaś i Anna Krasucka.

Dziewczyny rozpoczęły zawody od wysoko wygranego meczu z PSP nr 19. Gra układała się od początku po naszej myśli, co pozwoliło nam zakończyć ją wynikiem 44:14.

Kolejne na drodze do zwycięstwa stanęły nam reprezentantki z PSP nr 11. Tym razem nie było już tak łatwo. Rywalki stawiały nam opór przez całe spotkanie, by ostatecznie ulec 14:20.

Trzeci mecz to znów znacznie łatwiejsze starcie. Uczennice z naszej szkoły nie miały problemu, by ograć dość gładko reprezentację z PSP nr 6. Po kilku ładnych akcjach uzyskały wysokie prowadzenie i nie pozwoliły sobie go odebrać już do końca meczu, który zakończył się wynikiem 38:7.

Na zakończenie rozgrywek przyszło nam powalczyć z dobrze grającą na całym turnieju ekipą z PSP nr 1. Przeciwniczki tak, jak i my miały ochotę na zwycięstwo w meczu, a tym samym w całym turnieju. Początek był bardzo wyrównany i zapowiadał ciężkie starcie. Jednak, jak się okazało po kilku minutach naszej skutecznej obrony i celnych rzutach konkurentki osłabły i zaczęły same popełniać wiele błędów. Dzięki temu udało nam się wywalczyć nad nimi wyraźną przewagę i ostatecznie pokonać je 22:8.

Analizując poniższe wyniki z poszczególnych meczy można było wyłonić 3 najlepsze ekipy turnieju:

I MIEJSCE- PSP nr 12

II MIEJSCE- PSP nr 1

III MIEJSC- PSP nr 11.

PSP nr 1 – PSP nr 6 51:2

PSP nr 19 – PSP nr 12 14:44

PSP nr 11 – PSP nr 1 14:16

PSP nr 6 – PSP nr 19 12:34

PSP nr 12 – PSP nr 11 20:14

PSP nr 1 – PSP nr 19 26:15

PSP nr 6 – PSP nr 12 7:38

PSP nr 11 – PSP nr 19 50:0

PSP nr 1 – PSP nr 12 8:22

PSP nr 6 – PSP nr 11 8:40

Nie da się ukryć, że turniej rozegrany kolejnego dnia był jak spektakl jednego artysty. Reprezentacja naszej szkoły zdeklasowała rywali i tak naprawdę nie miała w tych zawodach żadnej konkurencji.

Do rywalizacji przystąpiły w sumie ekipy z 4 szkół, a mianowicie z PSP nr: 1, 6, 12 i 19.

Tak, jak dzień wcześniej w przypadku dziewczyn, tak i u chłopców zastosowano system gry- „każdy z każdym” i tym samym drużyny rozegrać musiały po 3 mecze.

W ekipie z naszej szkoły znaleźli się:

1) Michał Marcyniuk

2) Daniel Wancek

3) Piotr Adamus

4) Michał Delewicz

5) Kamil Turek

6) Dawid Zając

7) Bartłomiej Halkiewicz

8) Jakub Leśniak

9) Szymon Łatyk

10) Miłosz Możdżeń

11) Michał Domiański

Pierwszy mecz był dla chłopców, jak lekka rozgrzewka, bo rywale od początku nie istnieli na boisku. W całym meczu reprezentacja z PSP nr 6 zdobyła zaledwie 2 punkty, gdzie my bez większego szarżowania na boisku zakończyliśmy ten mecz, gdy na tablicy po naszej stronie widniało 87 punktów.

Kolejne starcie rozegraliśmy w prawie takim samym stylu z PSP nr 1 i dzięki dobrej współpracy naszych zawodników na boisku uzyskana we wszystkich kwestiach przewaga nad rywalami, pozwoliła nam gładko pokonać ich 66:4.

Ostatni mecz z PSP nr 19 tylko początkowo wydawał się na bardziej wyrównany. Rywale próbowali wszelkimi sposobami stawiać nam opór. Niestety ich starania na nic się zdały, bo chłopcy z naszej drużyny od początku konsekwentnie grali na wysokim poziomie, co przy słabej obronie i niecelnych rzutach przeciwników dało naszej reprezentacji ogromną przewagę w meczu, zakończonego wynikiem 76:11.

Poniższa tabela doskonale odzwierciedla poziom zawodów. Na jej podstawie wyłoniono 3 pierwsze miejsca:

I MIEJSCE- PSP nr 12

II MIEJSCE- PSP nr 1

III MIEJSCE- PSP nr 19.

PSP nr 6 – PSP nr 12 2:87

PSP nr 19 – PSP nr 1 19:21

PSP nr 6 – PSP nr 19 8:30

PSP nr 12 – PSP nr 1 66:4

PSP nr 6 – PSP nr 1 17:32

PSP nr 12 – PSP nr 19 76:11

Zarówno w pierwszym dniu zawodów u dziewcząt, jak i w piątkowym turnieju chłopców wręczono trzem najlepszym szkołom pamiątkowe dyplomy, a za I miejsce dodatkowo statuetki.

Ponadto w każdej z kategorii wybrano najbardziej wyróżniającego się na boisku zawodnika, którego nagrodzono specjalną statuetką. W przypadku dziewcząt okazała się nią reprezentantka PSP nr 11, natomiast wśród chłopców nagroda oczywiście trafiła do zawodnika z naszej szkoły. Jednak nie był to wybór tak oczywisty i jednoznaczny. 4 zawodników pokazało naprawdę wysoki poziom, ale ostatecznie nagroda trafiła w ręce Michała Marcyniuka.

Zwyciężając w swoich kategoriach zarówno skład dziewczyn, jak i chłopców zapewnił sobie awans do półfinału wojewódzkiego.

Sylwia Fojcik

Folder Gallery Error: Unable to find the directory galeria/sport/kosz.

marzec 2012